Pusdiena

Pusdiena 15.12.2016

Pusdiena

Dāvanas skolotājiem nevajadzētu dāvināt, tomēr tāda prakse aizvien pastāv vairākās skolās

Plaisas griestos nepalielinās, bet sporta nodarbības joprojām zālē nenotiek

Pēc plaisu uziešanas skolas sporta kompleksā Daugavpilī sola stiprināt griestu konstrukcijas

Jau teju divus mēnešus plaisu dēļ nodarbībām slēgts Daugavpils Valsts ģimnāzijas sporta komplekss "Vaduguns". Plānoto Daugavpils Valsts ģimnāzijas rekonstrukciju atklāto bojājumu dēļ paātrinās, un tajā ietvers arī sporta kompleksa griestu konstrukciju stiprināšanu, kas ļaušot jau nākamā gada sākumā sporta nodarbības zālē atjaunot.

Lai arī plaisas kopš 17.oktobra, kad nodarbībām pilnībā tika slēgts Daugavpils Valsts ģimnāzijas sporta komplekss, nav kļuvušas plašākas, tomēr paziņojums par liegumu sporta nodarbībām zālē joprojām eksistē.

Būvspeciālisti gan sacījuši, ka sporta stundas varot organizēt, tomēr oficiāla atzinuma nav, tāpēc sporta stundas te nenotiek.

Zināmas problēmas un radošu pieeju stundu organizēšanā tas gan rada, atzīst kompleksa vadītājs Ivars Caune: "Šobrīd joprojām nedarbojas sporta zāle, divas reizes pie mums bija atbraukuši Rīgas būvinspekcijas biroja darbinieki novērtēt situāciju. Pagaidām rakstiskas atbildes no viņiem nav, gaidām atbildi. Stundas joprojām notiek mazajā konferenču zālē. Viena stunda tur un viena notiek baseinā, un vēl ir trenažieru zāle, ko varam izmantot."

Peldbaseins, kas turpina šajā kompleksā darboties, nedaudz kompensē kopējo sporta nodarbību aktivitāti, taču ne tik ļoti, lai ar to pilnībā būtu apmierināti sporta skolotāji un ģimnāzisti, kuriem jāpiecieš ne tik pilnvērtīgas sporta stundas skolas konferenču zālē.

„Mēs esam pieņēmuši lēmumu, kuru arī atbalsta visi dienesti – nodarbības tur neorganizēt līdz tam laikam, kamēr nenotiks pārsegumu stiprināšanas darbi,” saka pilsētas izglītības pārvaldes vadītāja Marina Isupova, piebilstot, ka šie darbi varētu sākties jau nākamā gada sākumā kopējā skolas rekonstrukcijas projekta ietvaros, ko grasās veikt par Eiropas naudu. Lai paātrinātu procesu, šobrīd ir iesniegts pieteikums projekta sadalīšanai divās daļās un, kad tiks apstiprināts projekts,

Isupova cer, ka darbi sporta zālē varētu notikt jau janvāra sākumā.

Daugavpils domē apliecina, ka atbalsts no pašvaldības projektam būs. Šobrīd svarīgākais - sagaidīt atzinumu un sakārtot tehnisko dokumentāciju, skaidro domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Jānis Dukšinskis. Pašlaik tiek gaidīts lēmums par izmaiņu apstiprināšanu projektā, kad tās tiks saskaņotas, tad arī sāksies iepirkums un noritēs remontdarbi.

Defekts var kļūt par efektu, proti, atklātie bojājumi sporta zālē ar steigu tiek iekļauti jau iepriekš izstrādātā Eiropas finansētā projektā, kas paredzēja 20 gadus vecās Daugavpils Valsts ģimnāzijas ēkās rekonstrukciju, atzīst pilsētas izglītības pārvaldes vadītāja Isupova: "Eiropas projekta ietvaros jau visi izdevumi, kas būs ar nākamo gadu, būs attiecināmi, un tāpēc mēs mierīgi varam to darīt. Pašvaldība ir gatava ieguldīt savus līdzekļus darbiem, līdz ar to process sāksies."

Daugavpils Valsts ģimnāzijas rekonstrukcijas darbi izmaksās ap diviem miljoniem eiro, un pirmie darbi sāksies jau nākamā gada sākumā, kas pēc pāris nedēļām arī ļaus atsākt sporta nodarbības zālē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt