Panorāma

Jānis Pāvils Otrais -- svētais, ko pazīstam

Panorāma

Likumi stingrāki, dzer tikpat

Dumpis Brasas cietumā?

Pēc notiesātā nāves Brasas cietumā ieslodzītie atsakās no ēdiena

Pagājušajā nedēļā pēkšņi miris Brasas cietuma ieslodzītais Vents Kraslovskis, un viņa nāves dēļ ieslodzītie pieteikuši badastreiku, ziņo portāls „Pietiek.com”. Ieslodzījuma vietu pārvalde aģentūrai LETA atzina, ka  daļa Brasas cietuma ieslodzīto pirmdien atteikusies no brokastīm un pusdienām.

„Pietiek.com” ziņo, ka badastreika sākšanai pēdējais piliens bijusi ieslodzītā Venta Kraslovska pēkšņā nāve, viņš aizvadītajā nedēļā miris it kā pēc sirdslēkmes ātrās palīdzības automašīnā pa ceļam uz slimnīcu.  

Pirmdien medijiem nosūtīta vēstule, kurā norādīts, ka Brasas cietuma administrācijas „visatļautības, nesodāmības un regulāras prettiesiskas rīcības (ieslodzīto pazemošanas, fiziskas un psiholoģiskas vardarbības)” dēļ vairāk nekā 120 Brasas cietuma ieslodzīto ir pieteikuši bada streiku.

„Ieslodzītie ir cilvēki, kuri par savu rīcību sodu jau ir saņēmuši. Tomēr cietuma administrācija uzskata, ka ar tiesas piespriesto sodu ir par maz, tādēļ šie cilvēki ir jāsoda, arī atrodoties ieslodzījuma vietā, - pazemojot, ņirgājoties un citādi aizskarot ieslodzīto tiesības,” teikts vēstulē.

Deputāts Kārlis Seržants (ZZS) Latvijas Radio pastāstīja, ka pagājušajā nedēļā nomirušais ieslodzītais jau iepriekš sūtīja informāciju par apstākļiem un notiekošo Centrālcietumā, kur viņš tobrīd atradās, un „tur bija diezgan nesmukas tās lietas”. Deputāts šo informāciju nodeva Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam, kas sāka pārbaudi.

Vēlāk šis ieslodzītais pārvests uz Brasas cietumu, kas ir vecākais cietums un kurā objektīvi apstākļi nav labi, pauda deputāts, norādot, ka „streiki un tādas lietas parasti notiek, kad kaut kādi apstākļi tos izraisa papildus”.

Ieslodzījumu vietu pārvaldes (IeVP) preses pārstāve Ināra Makārova gan aģentūrai LETA norādīja, ka ne Brasas cietuma vadība, ne IeVP nav saņēmusi oficiālus rakstiskus iesniegumus no notiesātajiem par šādas rīcības motīviem. Patlaban notiek sarunas ar ieslodzītajiem un tiek skaidroti viņu rīcības iemesli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti