Aktuāli

Veselības ministrijas valsts sekretārs Aivars Lapiņš par e-nosūtījumiem

Aktuāli

Policija vienā kriminālprocesā apvienos sieviešu apkrāpēja lietu

Ingmārs Līdaka par iespējamām izmaiņām Zvejniecības likumā

Pēc «mājas-kuģa» gadījuma deputāts Līdaka rosina precizēt nošķīrumu starp laivu un ēku

Spriežot par risinājumiem situācijām, kāda radusies saistībā ar Pāvilostā jūras krastā uzbūvēto “māju-kuģi”, būtu jāprecizē nošķīrums starp laivu un ēku, intervijā Latvijas Radio pastāstīja Ingmārs Līdaka (Zaļo un zemnieku savienība).

Līdakas ieskatā šīs problēmas risināšanā nav nepieciešamas izmaiņas attiecībā uz laivu un kuģu būvi, remontu un tauvas joslu. Viņaprāt, jātiek skaidrībā ar klasifikāciju.

“Katram skaidrs, ka šī konstrukcija, par kuru mēs prātus laužam, nekādi neatbilst terminam “laiva” vai “kuģis”. Šī ir pavisam citam mērķim radīta būve, kura būtu jāregulē būvniecības likumdošanā,” sacīja deputāts.

Deputāts arī skaidroja, ka “mājai-kuģim” neesot nekā kopīga ar peldlīdzekļiem, kas paredzēti nokļūšanai no viena uz citu punktu. Viņš arī uzsver, ka jāprecizē tas, ko iespējams reģistrēt kuģu reģistrā.

Tāpēc viņš piedāvā Ministru kabineta noteikumos precizēt formulējumus, kas ir laiva un kuģis. Tādējādi, piemēram, peldošās kafejnīcas būtu jāuzrauga Būvniecības likuma ietvaros.

Viņš atkārtoti pauda skepsi par piedāvātajiem grozījumiem Zvejniecības likumā, jo tas apgrūtināšot piekrastes zvejnieku darbu. “Lai notauvotu laivu krastā pie savas mājas, cilvēkiem būs jāiet uz pašvaldību, jāprasa kārtējās atļaujas, saskaņojumi. Kam tas ir vajadzīgs?” viņš piebilda.

Jau ziņots, ka janvāra vidū plašu rezonansi guva reģionālā laikraksta “Kursas Laiks” atklātais, ka Pāvilostā jūras krastā jau daudzus gadus atrodas būve, kas izskatās pēc mājas, bet pēc sākotnējās dokumentācijas ir būvniecībā esošs kuģis. Taču ekspluatācijā kā peldlīdzeklis tas nav nodots. Būves īpašnieks ir miljonārs Argods Lūsiņš.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija pieprasīja Pāvilostas pašvaldībai paskaidrojumu par bezdarbību saistībā ar jūras krastā uzbūvēto objektu uz valsts zemes. Paskaidrojumus prasīja arī premjers Māris Kučinskis (Zaļo un Zemnieku savienība). 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti