Ārpus Rīgas

Avīzes "Bauskas Dzīve" galvenā redaktore par skolu reorganizāciju Bauskas novadā

Ārpus Rīgas

Skujene kā viedais ciems cer uz attīstību

Liepājas lidosta apkalpojusi vairāk nekā 12 000 pasažieru

Pēc lidostas atvēršanas Liepājā pieaug tūristu skaits

No pagājušā gada maija Liepājas lidosta apkalpojusi vairāk nekā 12 000 pasažieru, kuri izmantojuši iespēju lidot aviokompānijas „airBaltic” iekšzemes reisā Liepāja – Rīga. Salīdzinot ar pagājušo gadu, pieaudzis tranzīta pasažieru skaits, kas savienojumu ar Liepāju izmanto, lai lidotu uz citām pasaules valstīm. Iekšzemes lidojumi ietekmē arī biznesa vides cilvēku paradumus, kuri izmanto lidmašīnu, lai nokļūtu Liepājā, to novēro pilsētas viesnīcās.

Lidojumu uzsākšana un pašvaldības mārketinga aktivitātes pakāpeniski sāk ietekmēt arī tūristu plūsmu, taču šajā ziņā lidostas potenciāls vēl pilnībā nav izmantots. Par lidojumiem un tūrisma sezonu Liepājā, vairāk interesējās Latvijas Radio.

„Promenade Hotel” ir Liepājas viesnīca, kas regulāri uzņem viesus no dažādām pasaules, turklāt viņu vidū ir ne mazums darījumu cilvēku, kuri sākuši izmantot iekšzemes lidojumus. Par saviem novērojumiem stāsta „Promenade Hotel” vadītāja Inese Židele.

„Mēs kā viesnīca, protams, pamanījām pārmaiņas, jo klienti, kas ir korporatīvais segments, izvēlējās šos te lidojumus, līdz ar to viņu ierašanās viesnīcā parasti bija pēc divpadsmitiem naktī, arī no rīta agrāka izrakstīšanās ap pieciem no rīta”.  

Kopumā tūrisma sezona šogad bijusi laba un vairāk sākuši parādīties grupu tūristi, spriež viesnīcas vadītāja. Numur viens ir Vācijas tūristi, kas izmanto arī augsta līmeņa servisu. Tajā pat laikā tūristi bieži vien Liepājā joprojām ierodas no Palangas lidostas, tāpat joprojām neapgūti ir čarterreisu lidojumi, uzskata Inese Židele.  

„Tūrisma sezonā tā nokļūšana Liepājā ir vienveidīga. Lidostai ir tikai konkrētas dienas un laiki, kad var atbraukt. Vilciens iet tikai piektdienās un svētdienās atpakaļ. Autobusi sezonā ir piepildīti, un cilvēki trīs stundas līdz Liepājai stāv kājās. Gribētos, lai nāktu reiss no Vācijas, kas ir izteikts segments. Lielākā daļa lido uz Palangu, tur īrē mašīnu  un izmanto „Fly &Drive” paketi, lai apceļotu Baltijas valstis. Nolaižas Palangā, atbrauc uz Liepāju, tad uz Rīgu, Tallinu, Sāremā. No Rīgas viņi pēc tam lido projām.”

Savienojumi ar citām valstīm un biežāki iekšzemes lidojumi ir nākotnes mērķis, skaidro „Aviosabiedrības Liepāja” valdes loceklis Agris Sprūde, paužot cerību, ka nākošajā pavasarī lidojumi varētu notikt katru dienu. Lidotāju jau ir vairāk nekā pagājušā gadā. No pagājušā gada maija Liepājā apkalpoti vairāk nekā 12 tūkstoši pasažieru, augustā lidmašīnas piepildījums pārsniedzis 60%.

„Labs rādītājs ir  pieaugums tranzīta pasažieru skaitā, tie ir par 32% procentiem vairāk. Tie ir cilvēki, kuri lido no Liepājas caur Rīgu tālāk, vai no citurienes uz Rīgu un tālāk uz Liepāju. Tas dod šo ekonomisko pamatojumu lidostas tālākai attīstībai un jaunu maršrutu piesaistei. Vēlamies lidot katru dienu, nevis kā līdz šim, trīs dienas nedēļā," norāda Sprūde. 

Šo trūkumu pamanījuši biznesa cilvēki, kuri regulāri izmanto iekšzemes lidojumus, piemēram, skandināvu uzņēmēji, kuri darbojas Liepājas Speciālās ekonomiskās zonas uzņēmumos. SEZ pārstāvis Gatis Ginters uzskata, ka lidojumiem ir būtiska nozīmē, lai attīstītu uzņēmējdarbību reģionā arī nākotnē:  

„Protams, ka viņi norāda, lai apmierinātu viņu vajadzības savienojamības ziņā, ir vajadzīgs reiss katru dienu. Tiekoties ar vienu dāņu uzņēmēju, viņš arī tieši norādīja, ka klients gribēja ierasties uz ražotni, bet dēļ tā, ka viņš atlidot var, bet aizlidot nevar, viņš nav gatavs tērēt trīs dienas, atlidot pie viena piegādātāja uz vīzīti. Viņam būtu interesanti atlidot vienā dienā un lidot prom nākošajā.”

Daudzi būs pamanījuši Liepājas mārketinga aktivitātes ar aicinājumu braukt uz Liepāju izvējoties. Par šo iespēju stāstīts ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs, skaidro pašvaldības pārstāve Zita Lazdāne. Kopējais tūristu skaita pieaugums liecina, ka mārketinga aktivitātēm, vilkmes objektam koncertzālei „Lielais dzintars” un regulāru lidojumu uzsākšanai, ir bijis pozitīvs iznākums, turpina Zita Lazdāne:

„Mēs redzam apkopoto tūrisma informāciju – kopš Liepājā ir pieejami aviopakalpojumi, ir pieaudzis tūristu skaists no Skandināvijas, Vācijas, Krievijas. Paskatoties otrā ceturkšņa datus par naktsmītnēm un gultas vietu skaitu, salīdzinot pēdējo divu gadu statistiku, mēs redzam, ka vidēji visi rādītāj – apkalpoto personu skaits no Latvijas un ārvalstīm, Liepājā pavadīto nakšu skaits, ir pieaudzis aptuveni par 30%.”

Jāpiebilst, ka Liepājas lidostas attīstību ietekmē  arī pilotu skola. Jūlijā lidostā sākušās bāzēties pirmās mācību lidmašīnas. Izskan viedoklis, ka pilotu skolas audzēkņiem reisā Rīga – Liepāja būtu izdevīgi lidojumi, kas notiktu katru dienu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt