Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Kuldīgā veido radoši industriālu kvartālu

Dienas ziņas

Baidens atklāj ASV ārpolitikas kursu

Reorganizēs Vakcinācijas projekta biroju

Pēc lēmuma reorganizēt Vakcinācijas biroju skaidrību par tā komandu sola nedēļas laikā

Pēc janvārī izveidotā Covid-19 vakcinācijas biroja likvidēšanas un tā kļūšanas par Nacionālā veselības dienesta struktūrvienību, kas arī nozīmēs biroja darbinieku algu samazināšanu, veselības ministrs apgalvoja, ka visi biroja darbinieki gatavi turpināt strādāt pie vakcinācijas projekta. Tikmēr birojā skaidrību par komandas sastāvu nākotnē sola nedēļas laikā.

ĪSUMĀ:

  • Likvidēs janvārī izveidoto Vakcinācijas biroju.
  • Tas kļūs par Nacionālā veselības dienesta struktūru, darbiniekiem samazinās algas.
  • Par biroja likvidēšanu bija savākti 18 000 iedzīvotāju parakstu.
  • Ministrs Pavļuts: Paraksti paātrināja rīcību attiecībā uz biroju.
  • Politoloģe: Tas ir loģisks solis, mazinās sabiedrības nepatiku pret struktūru.
  • Pavļuts: Biroja komanda gatava turpināt darbu.
  • Biroja vadītāja: Par komandas nākotni skaidrība būs pēc nedēļas.

Vakcinācijas projekta biroju izveidoja drīz pēc iepriekšējās veselības ministres Ilzes Viņķeles (“Attīstībai/Par!”) demisijas ar domu, ka tas organizēs Covid-19 vakcinācijas procesu un spēs pārliecināt sabiedrības vairākumu vakcinēties.

Taču, ņemot vērā sabiedrības un nozares attieksmi pret biroju, ir pieņemts lēmums to likvidēt kā atsevišķu struktūrvienību.

Valdības darba novērtējums pēdējās sabiedrības aptaujās nokrities līdz vēsturiski zemākajai atzīmei šīs valdības pastāvēšanas laikā, un sabiedrībā diez ko mīlēts nav arī Vakcinācijas projekta birojs.

Par tā likvidēšanu līdz pirmdienai, 15. martam, parakstījušies jau vairāk nekā 18 000 cilvēku.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par!”) atzīst, ka “šī, kā lai saka, publiskā eskalācija un parakstu vākšana savā ziņā pasteidzināja manu rīcību šai virzienā, jo Vakcinācijas birojs ir kļuvis par tādu universālu peramo”.

Vakcinācijas projekta birojs līdz šim pastāvējis kā atsevišķa Veselības ministrijas struktūrvienība, kas ir tieši pakļauta veselības ministram, līdzīgā veidā kā ministra birojs.

Pēc ministra paziņojuma šī Veselības ministrijas struktūrvienība tiek likvidēta un tā iekļausies Nacionālajā veselības dienestā.

Nav vēl skaidrs, vai turpmāk tas būs kāds departaments vai jauna nodaļa.

Bet tas nozīmē, ka visa Vakcinācijas projekta biroja komanda turpmāk primāri būs pakļauta Nacionālā veselības dienesta vadībai, un tikai pēc tam Veselības ministrijai.

Politoloģe Lelde Metla-Rozentāle uzskata, ka pašlaik šis solis šķiet loģisks.

“Šis birojs kā atsevišķa struktūrvienība radīja tādu lieku spriedzi sabiedrībā. Tādā veidā vienkārši tāds izteikts fokuss uz tiem dažiem cilvēkiem mazināsies, sabiedrība nomierināsies, un viņiem tā kā aizmirsīsies un vairs nebūs šī “sarkanā lupata”, kas kaitina visu laiku,” prognozēja politoloģe.

Daļai nebijis saprotams, kāpēc Vakcinācijas projekta biroja speciālistiem līdz šim ticis izmaksāts divreiz lielāks atalgojums, nekā pieļauj normatīvi valsts pārvaldē. Turpmāk to pielīdzinās valsts atalgojuma sistēmai.

“Tas droši vien varētu nozīmēt, ka daļai no speciālistiem pamatalgas likme varētu samazināties,” atzina Pavļuts.

Normatīvie akti kā augstāko mēnešalgu ministrijās noteic 2441 eiro mēnesī. Bet birojā vadītāja alga sasniedza gandrīz 5000 eiro, citiem darbiniekiem tā bija robežās no 1500 līdz vairāk nekā 4000 eiro.

Bet Nacionālais veselības dienesta nodaļas vai departamenta vadības alga ir līdz 2000 eiro, darbiniekiem – mazāka.

Pavļuts informēja, ka ar biroju komandu pagājušās nedēļas beigās izrunāja atklāti jautājumus, “un speciālisti apliecināja, ka ir gatavi turpināt darbu pie šī nozīmīgā projekta” arī ar samazināto atalgojumu.

Vakcinācijas projekta birojā tāda pārliecība gan nevalda. Laika trūkuma dēļ biroja vadītāja Eva Juhņēviča interviju LTV atteica, bet sniedza rakstisku atbildi, apliecinot, ka “ šodien visi turpina darbu, noteikti nedēļas laikā būs lielāka skaidrība par komandas kopējo sastāvu nākotnē”.

KONTEKSTS:

Janvārī izveidotais Vakcinācijas projekta birojs tiks likvidēts kā Veselības ministrijas struktūrvienība un to integrēs Nacionālajā veselības dienestā kā vienu no dienesta struktūrvienībām. Līdz ar šīm izmaiņām tiks samazinātas arī labi atalgotā biroja darbinieku algas.

Biroja darbības nepilnos divos mēnešos no mediķu vakcinācijas nonākts līdz sociālās aprūpes centru darbinieku un iemītnieku potēšanai, kā arī pašlaik visaktīvāk notiek senioru vakcinācija. Visā šajā posmā gan neiztika bez problēmām, sākot ar grūtībām pieteikties potei pa bezmaksas tālruni, līdz ar ziņām par vienotās rindas apiešanu, un visbeidzot arī ar likstām vakcīnu piegādēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt