4. studija

Neizpildīts pasūtījums: kas var noiet greizi pat, ja ir noslēgts līgums?

4. studija

Kāpēc saimnieks ir bezspēcīgs pret klaiņojošiem suņiem?!

Kāpēc, atsakoties no apsaimniekotāja, mājā sākas "sērijveida" avārijas remonts?

Pēc lēmuma atteikties no RNP pēkšņi sākas remonti - iedzīvotājiem bažas par uzkrātās naudas «notriekšanu»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Neapmierināti ar “Rīgas namu pārvaldnieka” darbu, kādas Rīgas mājas iedzīvotāji nolēmuši mainīt savas ēkas apsaimniekotāju, taču drīz vien pēc tam, kad par to paziņots pašvaldības uzņēmumam, negaidīti sākās avārijas remonti, kas mājas iedzīvotajiem radīja aizdomas par “Rīgas namu pārvaldnieka” centieniem vienkārši iztērēt mājas uzkrāto naudu, kuru aiziešanas gadījumā būtu jāatmaksā, ziņoja LTV raidījums “4.studija”.

Rīgas Ozolciema ielas daudzstāvu nama mājas vecākā Natālija raidījumam stāstīja, ka līdz šim namu apsaimniekoja “Rīgas namu pārvaldnieks”, līdz brīdim, kad 2016.gadā mājai nomainīts jumta segums un iedzīvotāji pamanīja, ka darbi veikti nekorekti.

“Jumtu noklāj ar speciālu materiālu, kurš bija uzpūties. Vairākās vietās bija uzpūtusies virsma un tur bija jālabo. Mēs SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” uzrakstījām sūdzību par to, ka jumta remonts veikts nekvalitatīvi. Tāmes nav, pieņemšanas -nodošanas akta nav, bet nauda - 18 600 eiro - ir paņemta,” stāstīja Natālija.

Pagāja divi gadi un beidzot tika atsūtīts darbu pieņemšanas - nodošanas akts.

Nākamais piliens rīdzinieku neapmierinātības biķerī bija gaismekļu maiņa kāpņu telpās. 20 lampu, nepieciešamo materiālu iegāde un nomaiņas darbi izmaksāja teju 1400 eiro. Tāmē, kura nonāca iedzīvotāju rokās, viņi pamanīja kabeļu penāļus, kurus dzīvē viņi nav redzējuši.

Arī raidījums pārliecinājās, ka kabeļu penāļus nekur neredz.

Pēc šī “mājas uzlabojuma” iedzīvotāji sasauca sapulci un nolēma atteikties no sadarbības ar pašvaldības uzņēmumu. Par to oficiāli informēta Rīgas dome.

“Vēstule tika nosūtīta arī SIA “Rīgas namu pārvaldnieks”. Pēc tā mums sākas nebeidzami avārijas remonta darbi. Tieši avārijas. Kāds ir šo remontu skaits? Pēc 13. oktobra mums saremontēja liftu. Viņi mainīja kaut kādus ventiļus. Viņi par to, ka mēs grasāmies iet prom, uzzināja jau agrāk. Vasarā, jūlijā. Kopš tā brīža mums nomainīja aukstā ūdens caurules. Gribēja mainīt arī karstā ūdens caurules, gribēja mainīt siltuma mezglu. Tas viss notika septembrī,” stāstīja Natālija.

Lifta defekta konstatēšanas aktu sastādīja un remontu veica firma, ar kuru nesenā pagātnē pašvaldība noslēdza līgumu, ka tā apkalpos visu “Rīgas namu pārvaldnieks” apkalpoto māju liftus - “Liftu alianse”.

Patlaban Iepirkumu uzraudzības birojs vētī, vai firma pie līguma uz diviem gadiem par vairāk nekā 8 000 000 eiro ir tikusi, nepārkāpjot likumu. Šīs ziņas mājas iedzīvotājiem liek aizdomāties, vai notiekošie darbi nav vienkārši mājas uzkrātās naudas ātra izpumpēšana.

SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāvis Krists Leiškalns  raidījumam sacīja, ka šajā gadījumā cer, “ka šis priekšstats ir maldīgs tāpēc ka, ja mēs runājam par māju aiziešanu, tad šis process notiek nepārtraukti”.

“Ēkas gan aiziet, gan nāk atpakaļ. Tas nosacīti ir permanents process, kurš notiek visu laiku. Līdz ar to es domāju, ka, ja šis būtu process, kā komunicēt ar māju brīdī, kad tā paziņo par aiziešanu, tad droši vien jūs pie mums ciemotos daudz biežāk nekā līdz šim.

Uzņēmums skaidroja, ka kopš paziņojuma veikti vien divi remonta darbi. Avārijas cauruļu maiņa un jau sen ieplānotais lifta remonts.

Latvijas Nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācijas vadītājs Vitolds Pepiņš skaidroja, ka namu pārvaldnieks var ātri uzrakstīt defekta aktu, “tālāk ir darbu izpilde, nākamais, pieņemšanas, nodošanas akts un apmaksa”.

“Tas nav noslēpums, ka šobrīd SIA ”Rīgas namu pārvaldnieks” ir politizēts. Tas nozīmē, ka šādus dokumentus, fiktīvus, var sataisīt. [..] Es nevaru teikt par šo konkrēto gadījumu, bet ļoti bieži tā notiek, kad, ja vēlas iet prom no “Rīgas namu pārvaldnieka” un dzīvojamajai mājai ir uzkrāti kaut kādi līdzekļi, kamēr vēl negāja projām, tie stāv, bet kad māja aizies, tie būs iedzīvotājiem jāatdod, tad tiek sagatavoti šādi mākslīgie papīri par remonta darbiem,” stāstīja Peipiņš.

Ja iedzīvotājiem ir aizdomas par izdarīto darbu lietderību un  iztērētās naudas apjomu, viss ir noskaidrojams. Iedzīvotājiem caur tiesu, jo pa tiešo neviens neko nedos, ir jāpieprasa visi dokumenti par trīs gadu laikā veiktajiem darbiem. Pārbaudes process būtu veicams, konsultējoties ar speciālistiem, jo nezinātājs likumu un normatīvo aktu džungļos var apmaldīties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti