Pēc kontaktēšanās ar Covid-19 slimnieku Rīgas mērs nolēmis pašizolēties

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (APP) nolēmis pašizolēties, jo uzzinājis, ka ir kontaktējies ar personu, kurai vēlāk apstiprināta saslimšana ar Covid-19, liecina politiķa ieraksts mikroblogošanas vietnē "Twitter".

"Vakarā uzzināju, ka otrdien esmu kontaktējies ar personu, kurai vēlāk konstatēta Covid-19 infekcija. Ievērojot piesardzību, tagad strādāšu attālināti. Un gaidīšu SPKC norādes par tālāko rīcību," tviterī raksta Rīgas mērs.

Nākamā Rīgas domes sēde, kuru parasti vada domes priekšsēdētājs, ir plānota trešdien, 11.novembrī, plkst.14. Līdz šim Staķis domes sēdes ir vadījis, uzturoties sēžu zālē, taču atsevišķi citi domes sēžu dalībnieki ir piedalījušies arī attālināti. Trešdien sēdi viņš vadīs attālināti.

LTV zināms, ka ar Covid-19 saslimis kāds domes Juridiskās pārvaldes darbinieks. Rīgas domē informēja, ka saslimis darbinieks Centrālajā administrācijā. Inficētā persona pēdējo reizi darbā bijusi 10. novembrī. 

Pašvaldība pilnībā sadarbojas ar Slimību profilakses un kontroles centru (SPKC), tiek noteiktas kontakpersonas, kā arī tiek veiktas visas nepieciešamās darbības, kuras rekomendē SPKC. Tostarp aktīvi notiek telpu dezinfekcija, kā arī par minēto saslimšanas gadījumu tiek informēti visi darbinieki, kuru  darba vietas atrodas Rātsnamā. Tāpat pašvaldība konsultējas ar SKPC par citu slimības profilakses pasākumu ieviešanu Rātsnamā. Pašlaik Centrālā administrācija turpina darbu, vienlaikus ievērojot visus SPKC norādījumus. 

“Savā un SPKC vārdā arī aicinu visus iedzīvotājus, lūdzu, lejuplādēt aplikāciju “Apturi Covid”, kas speciālistiem šādās situācijās ļauj efektīvāk apzināt visas kontaktpersonas,” atgādina Staķis.

Šobrīd kopumā Rātsnama darbinieku vidū ir konstatēti trīs ar Covid-19 inficēšanās gadījumi.

Arī iepriekš vairāki politiķi publiski paziņojuši par pašizolēšanos pēc kontaktēšanās ar personām, kurām vēlāk apstiprināta saslimšana ar Covid-19.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti