Dienas ziņas

Vismaz 32% vecāku piemēro miesas sodus

Dienas ziņas

Helikoptera avārijā cietušo stāvoklis joprojām smags

Pieprasa pilnu Ķekavas sākumskolas sporta kompleksa pārbaudi

Pēc konstrukcijas nokrišanas Ķekavas sporta kompleksā veiks pilnu ekspertīzi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Ķekavas novada dome nolēmusi veikt visaptverošu jaunbūvētā sākumskolas sporta kompleksa pārbaudi pēc pagājušajā nedēļas nogalē konstatētā gadījuma, kad bērnu florbola treniņa laikā plīsa basketbola groza pacēlāja mehānisma trose, uz grīdas nokrītot pacēlāja spolei.

Pēc konstrukcijas nokrišanas Ķekavas sporta kompleksā veiks pilnu ekspertīzi
00:00 / 00:22
Lejuplādēt
 Pēc piedzīvotā incidenta pirmdien, 9. oktobrī, Ķekavas pašvaldībā sasaukta speciālistu sanāksme, kuras laikā nolemts pārbaudīt konstrukciju drošību un kvalitāti visā sporta kompleksā.

Tāpēc, kamēr savu slēdzienu sniegs Būvniecības valsts kontroles birojs, papildu neatkarīgs eksperts un tiks saņemti būvnieku paskaidrojumi, zāle paliks slēgta.

"Tas, ko šobrīd norāda būvvaldes un pašvaldību eksperti, ir, ka šajā situācijā, visticamāk, ir runa par paceļamā basketbola groza konstrukcijas motora vai troses kvalitāti, nevis pašu būvi. Jo jāsaprot, ka sporta zāle ir aprīkota ar daudzām modernām tehnoloģijām, kuru slēptie defekti var parādīties tikai ekspluatācijas laikā. Un tie nav saistīti ar ēkas konstrukcijām, bet ar tehnisko aprīkojumu.

Sporta zāle būs atvērta tikai tad, kad tiks veiktas visas nepieciešamās pārbaudes un saņemti ekspertu pozitīvi atzinumi par aprīkojuma drošību," stāsta Ķekavas domes pārstāve Vineta Geka.

Viņa atzīmēja - lai arī sporta zāle sportot gribētājiem ir slēgta, sporta kompleksa otrā daļa, kur ir baseins, ir atvērta skolas peldēšanas pulciņiem un arī sporta skolas treniņiem.

Jau ziņots, ka par mata tiesu no traģēdijas izdevies izvairīties Ķekavas pirmo klašu skolēniem. Viņu florbola treniņa laikā 6.oktobrī norāvās un nogāzās smaga metāla konstrukcija – daļa no basketbola groza stiprinājuma. Spēcīgajā triecienā ieplaisāja pat florbola sacīkstēm ieklātais īpašais grīdas segums.  Tikai pirms 14 dienām atklātā Ķekavas skolas sporta halle pēc notikušā slēgta.

Savu izmeklēšanu, visticamāk, sāks arī policija, jo skolēnu vecāki uzrakstījuši iesniegumu par notikušo.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti