Pēc JRT kritikas par Tabakas fabrikas remontu VNĪ sola uzlabojumus

Valsts AS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) sadarbībā ar Jauno Rīgas teātri (JRT) ir saskaņojusi rīcības plānu un laika grafiku nepieciešamo uzlabojumu veikšanai teātra pagaidu mājvietā – Tabakas fabrikas ēkā. Tas noticis pēc tam, kad publiski izskanējusi asa kritika par JRT pagaidu mājvietas labiekārtojumu.

VNĪ, uzklausot publiski paustos viedokļus saistībā ar teātra pagaidu mājvietu pārbūvētajā Tabakas fabrikas ēkā Miera ielā 58A, ir izvērtējusi projekta īstenošanu un kvalitāti un piekrīt nepieciešamībai veikt uzlabojumus ēkā. Vienlaikus VNĪ norāda, ka paustie kritiskie viedokļi tiek attiecināti gan uz renovācijas darbiem, gan arī uz vajadzībām, kuras neesot sākotnēji iekļautas projekta prasībās un izkristalizējās tikai pēc ēkas nodošanas ekspluatācijā, kad tajās sākās izrādes.

Darbi nepilnību novēršanai jau ir sākti sadarbībā ar būvnieku SIA “Abora”, un būtiska daļa no tām esot novērsta.

Savukārt projektā sākotnēji neparedzētās, bet JRT darbībai nepieciešamās papildu vajadzības, kas ir specifiskas teātra izrāžu nodrošinājuma prasības, tiks risinātas saskaņā ar papilddarbu grafiku.

No paredzētajiem papildu darbiem primāra ir izrāžu translācijas sistēmas un izrāžu vadītāja balss paziņojuma nosūtīšanas sistēmas uz teātra darbinieku telpām izveide. Plānots, ka minētā sistēma tiks izbūvēta līdz šā gada beigām. Šonedēļ par papildu darbiem jau noslēgts līgums ar SIA “Abora”.

Tāpat darbu plāns paredz videonovērošanas sistēmas izbūvi administratīvajā ēkā, pagalma papildu apgaismojuma ierīkošanu, kā arī citus teātrim nepieciešamos uzlabojumus.

Darbu izmaksas ir aptuveni 28 tūkstoši eiro.

Vienlaikus VNĪ norāda, ka sadarbībā ar JRT un Zaigas Gailes arhitektu biroju tiek analizēta iepriekšējā pieredze, lai nepieļautu kļūdas nākotnē, rekonstruējot JRT vēsturiskās telpas Lāčplēša ielā 25, kas ir teātra pastāvīgā mājvieta.

Ziņots, ka Jaunais Rīgas teātris uz pagaidu mājvietu VNĪ pārbūvētajā "Tabakas fabrikas" ēkā pārcēlās 2017.gada augustā. Pārcelšanās bija nepieciešama, lai varētu rekonstruēt vēsturisko, vairāk nekā gadsimtu seno Lāčplēša ielas ēku.

Tabakas fabrikas pielāgošanā teātra vajadzībām gan bija virkne sarežģījumu. JRT plānoja pārcelties uz jaunajām telpām jau pagājušā gada augustā, taču vēlāk VNĪ lauza līgumu ar būvnieku un pārcelšanos nācās atlikt.

Turklāt pirms simt gadiem celtās Tabakas fabrikas pārbūves izmaksas iepriekš lēsa 3,8 miljonu eiro apmērā, bet vēlāk rēķins pieaudzis līdz 4,9 miljoniem eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti