Sadaļas Sadaļas

Panorāma

«Air Baltic» uz Briseli lidos vakaros

Panorāma

Nīderlandes referendums par Ukrainu

Nāves augstceltnei cels sētu

Pēc jaunieša nāves ap nepabeigto augstceltni Mežciemā cels divus metrus augstu žogu

20 gadu vecā jaunieša nāve, nokrītot no nepabeigtas augstceltnes Mežciemā, ēkas īpašniekam radīs finanšu sankcijas. Jau piektdien Rīgas dome vērtēs uzņēmuma “Arčers” atbildību par ēkas apsaimniekošanu. Īpašnieks sola celt divus metrus augstu sētu un norīkot apsardzi, bet LTV filmēšanas grupa pārliecinājās, ka ēkā joprojām var iekļūt jebkurš. Īpaši to iecienījuši apkārtējo skolu skolēni.

Apakšējais stāvs ir aizmūrēts, taču durvis ir vaļā. Pa tām var brīvi nokļūt ēkā.

Tālāk gan nepieciešams kāds gaismas avots, jo ēka ir tumša un bīstama. Visbīstamākās ir lifta šahtas – viens solis un tam seko kritiens. Augšup ved kāpnes bez margām.

Genādijs, kurš dzīvo augstceltnei kaimiņos, stāsta, ka šurp pēc skolas nāk pat veselas klases.  Ja viņš aizrāda, tad viņam met virsū pudeles. „Jaunieši... Viņus tas interesē. Policija atbrauc, aizbrauc. Taču viņi atkal lien augšā,” sūdzas Genādijs. Zinot, cik daudzi te nāk dzēruši, nelaime esot likumsakarīga. „Ātrā palīdzība, ugunsdzēsēji... Nav jau pirmais gadījums. Kad te bija sēta, nekas tāds nenotika,” viņš atminas.

„Visbīstamākie ir atvērumi grīdās. Pustumsā tos var arī nepamanīt,” ēku raksturo Artjoms, kurš savulaik šeit rīkojis ekstremālās intelektuālās spēles „Quest”. Kopš Rīgas domes noteikumi aizliedz ieiet šādās ēkās, piedzīvojumu spēles turpinās citviet Latvijā. Artjoms atgādina, ka jaunieši, kuri šeit vienkārši nāk iedzert un pavadīt laiku, ir jauni, piedzīvojumu kāri. Viņi grib adrenalīna un romantikas devu, ko šādas celtnes piedāvā pārpārēm. 

Ēkas īpašnieks ir kompānija „Arčers”, Tiesa, pērn ar pirkuma līgumu Hipokrāta ielas 20 īpašumu pārdevusi SIA “Nule 8”. „Arčers” sola drīzumā celt divus metrus augstu žogu ar dzeloņdrātīm, kā arī norīkot apsardzi. „Mēs nevaram 24 stundas diennaktī aizgaiņāt katru. Ir taču jābūt apziņai par likumpaklausību. Te iet arī slēpņotāji, bezpajumtnieki, alkoholiķi. Bērni ir neaizsargātākā daļa,” uzsver uzņēmuma pārstāve Vita Noriņa.

„Arčerā” skaidro, ka regulāri tiekot izdauzīti pat betona bloki, ar ko aizmūrētas daudzās ieejas plašajā ēkā. Tāpat nozog režģus, ar ko aizmetina šahtas.

„Protams, visa atbildība ir īpašniekam,” notikušo traģēdiju vērtē Rīgas domes īpašuma departamenta vadītājs Oļegs Burovs. Jau piektdien īpašnieks izsaukts uz Būvju sakārtošanas komisijas sēdi. Visticamāk, sekos sankcijas. „Viennozīmīgi 3% nodokļu likmes paaugstināšana. Iespējams, arī piespiedu sakārtošana, tad redzēsim,” saka Burovs.

„Arčers” turpina sarunas ar ārvalstu operatoriem par to, kurš ir gatavs ēkā nodrošināt sociālo pakalpojumu, iespējams, arī viesnīcu pacientu tuviniekiem un medicīniskas manipulācijas. Viņu projekts paredz šeit izveidot lielu centru, kurā sniegtu dažādus ar ārstniecību saistītus pakalpojumus. To ietekmē arī klīnikas Austrumu slimnīcas “Gaiļezers” profils - tā atrodas kaimiņos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt