Pēc izmaiņām «KPV LV» vadībā neparedz grūtības koalīcijā

Partija "KPV LV", kas attālinātā sanāksmē sestdien ieguvusi nosaukumu "Par cilvēcisku Latviju", sola saglabāt atbalstu valdībā pārstāvētajiem ministriem un frakcijā palikušajiem Saeimas deputātiem. Tuvākajā nākotnē partija kaldina plānus startam pašvaldību vēlēšanās. 

Pēc izmaiņām «KPV LV» vadībā neparedz grūtības koalīcijā
00:00 / 03:21
Lejuplādēt
Nesapratne par līdzšinējā partijas vadītāja Ata Zakatistova izslēgšanu un tam sekojošo atkāpšanos no frakcijas vadītāja amata, turpmāko lēmumu nesasteigšana un turpmāki darbības meklējumi – tādas noskaņas valda partijā "KPV LV", no kuras sarakstiem 13. Saeimā ievēlēja 16 deputātus, bet šobrīd frakcijā palikuši 10. Šie notikumi neatstāšot iespaidu uz koalīcijas stabilitāti. Atbalstu tai solījis gan par neatkarīgo deputātu kļuvušais Zakatistovs, tāpat par saistību pildīšanu uzsvēra arī jaunajā valdē ievēlētais Ralfs Nemiro.

 

"Pirmām kārtām, darbs Saeimā nemainās. Mēs esam koalīcijas deputāti, esam parakstījuši sadarbības līgumu.

Mēs atbalstām valdību, kurā turpina strādāt mūsu ministri, viņus arī turpinām atbalstīt," klāstīja Nemiro.

Līdzīgi rakstiskā atbildē norādīja arī ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs ("KPV LV"). Savukārt partijas un frakcijas biedriem pašlaik būšot vajadzīgs laiks, lai izvērtētu jaunos notikumus un izvēlētu nākamo frakcijas vadītāju.

Savukārt plašākā mērogā tuvākie plāni saistāmi ar pašvaldību vēlēšanām, kurās partija jau ar nosaukumu "Par cilvēcīgu Latviju" plāno startēt Jūrmalā, Liepājā, Jelgavā, Daugavpilī un arī Ludzas un Smiltenes novados. Ar nosaukuma maiņu partija grib ar treknu strīpu pasvītrot, ka tai nav nekādu saistību ar Artusu Kaimiņu, Aldi Gobzemu un citiem kādreizējiem līderiem, uzsvēra Nemiro.

"Tātad mēs redzam lielās pilsētas, kurās mēs varam nostartēt un būt konkurenti citām partijām,

un ir atsevišķi novadi, kuros mums vēl vajag piestrādāt. Šobrīd cilvēki pēc [partijas] nosaukuma maiņas jau diezgan aktīvi zvana un interesējas. Tā kā redzēs, kā būs," klāstīja Nemiro.

Daļa ''KPV LV'' biedru sasauca sapulci jau 6. decembrī, ko daži valdes locekļi nodēvēja par reiderisma mēģinājumu un vērsās Valsts policijā. Gan attālinātajā sapulcē 6. decembrī, gan 12. decembrī notikušajā valdes sasauktajā pasākumā par partijas vadītāju ievēlēts kādreizējais partijas domes vadītājs Rolands Millers. Viņš atgādināja, ka partija atkāpusies no saviem sākotnējiem solījumiem vienkāršajiem iedzīvotājiem un kļuvusi par "Jaunās Vienotības" filiāli. 

Tikmēr abās sapulcēs lemtais vēl jāapstiprina vai jānoraida Uzņēmumu reģistram. Šīs dienas laikā gaidāms lēmums, vai reģistrēt 6. decembra sanāksmes dokumentus, savukārt par partijas nosaukuma maiņu un aizvadītajā sestdienā ievēlētās valdes apstiprināšanu dokumenti vēl neesot saņemti. Tikmēr no partijas izslēgtais Zakatistovs, vairs neesot piederīgs frakcijai, cer saglabāt Finanšu ministrijas parlamentārā sekretāra amatu. Viņš solīja sazināties vēlāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti