Panorāma

Šovakar atklāts Nacionālais filmu festivāls „Lielais Kristaps”

Panorāma

Jūrmalas domē viss pa vecam

Uzņēmēja saņem draudus

Pēc intervijas LTV uzņēmēja Linda Liepiņa saņem draudus

Par to, ka amatpersonām joprojām var iedot kukuli, par to, ka kontrolējošās iestādes uzņēmējiem nevis palīdz, bet iedzen izmisumā – tā pirms divām nedēļām Latvijas Televīzijas raidījumā “Viens pret vienu” intervijā Gundaram Rēderam savu pieredzi stāstīja Linda Liepiņa. Pēc intervijas viņa saņēmusi gan atbalstu, gan  draudus.

Kā vadīt vienu un to pašu uzņēmumu Latvijā un Igaunijā – par šo pieredzi LTV raidījumā ''Viens pret vienu'' stāstīja uzņēmēja Linda Liepiņa. Saruna notika pirms vairākām nedēļām, bet viļņošanās, ko tā radījusi, uzņēmējas Lindas dzīvē jūtama joprojām. Pēc intervijas pie Lindas vērsušies gan uzņēmēji, gan deputāti, gan arī dažādas organizācijas, kas vēlējušies pārrunāt raidījumā dzirdēto. Piemēram, par iespēju palīdzēt tautiešiem attīstīt biznesu ārpus Latvijas.

"Ir jauki palīdzēt latviešiem iet pasaulē. (..) Es saskatu ļoti lielus draudus. Viens, ka mēs ejam pasaulē attīstot kaut ko, bet otrs, ka mēs aizejam no Latvijas vispār. Tas ir ļoti nopietns drauds Latvijas ekonomikai," sacīja Liepiņa. "Igaunija bija lielisks veids, kā paskatīties no malas [uz sistēmu] un saprast, ka nevis manī ir problēma, bet sistēmā. Problēma ir dialogā ''valsts un uzņēmējs''," viņa klāstīja un piebilda: "Mēs neesam vienlīdzīgās pozīcijās. Šobrīd ir valsts aparāts, kas mūs dzen izmisumā. Viņi ir aizmirsuši, ka uzņēmēji ir tie, kas viņiem maksā algas".

Par tehnisku kļūmi ar kases aparātu, par ko uzņēmēja pati ziņoja Valsts ieņēmumu dienestam, viņa audzināšanas nolūkos saņēmusi 2000 eiro sodu. Sods pārsūdzēts Administratīvajā tiesā, jo uzskata, ka sodīta nepelnīti. Linda uzskata – valsts varai būtu aktīvāk jāaizstāv savi uzņēmēji. "Par to būtu jādomā valsts vadībai un savā ziņā jāiesaistās arī prezidentam. Šobrīd vispār nedzirdu prezidentu," teica Liepiņa.

Pēc skarbajiem vārdiem, ko veltījusi koruptīvajai videi, Liepiņa sākusi saņemt arī reālus draudus gan sociālajos tīklos, gan ikdienā.

Esot uzlauzti gan konti sociālajos tīklos, gan saņemti draudus saturoši telefonzvani. Turklāt draudu izteicējs nekautrējas pie Lindas vērsties klātienē un apgalvot, ka par pateikto jāuzņemas atbildība.

"Man par visu būs jāatbild, ko es saku. Man būs ar viņu jārunā. Man būs jāatbild par katru lietu, ko esmu darījusi. Tu samaksāsi par katru lietu, ko tu dari - tā ir tāda iebiedēšana," par piedzīvoto stāsta Liepiņa. "Es neesmu paranoiķe. Man ir normāli cilvēki, kas mani konsultē drošības jautājumos.

Objektīvi izvērtējot situāciju, es esmu divas reizes pēc šīs intervijas izvēlējusies palikt ārpus savas mājas. Tas nav komfortabli, tas ir diezgan nepatīkami," saka uzņēmēja.

Linda apgalvo - policijā vērsties negrasās un iesniegumu nerakstīšot.

Tikmēr policijā saka – bez iesnieguma nav izmeklēšanas, pat ja visi draudi lasāmi sociālajos tīklos. "Protams, redzot informāciju publiskajā vidē, policija var pārbaudīt šo informāciju, bet policijas inspektoriem šāddos gadījumos bieži ir nepieciešama kāda precizējoša informācija no konkrētās personas, iespējams, jānoskaidro kādi papildu apstākļi," norāda policija.

Linda Liepiņa uzskata - visticamāk, kādam radusies vēlme viņu iebiedēt. Taču viņa šiem draudiem negrasās pakļauties un savu dzīvi, uzskatus un paradumus tāpēc nemainīšot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti