Panorāma

Panorāma

Panorāma

Jūrmalas domē viss pa vecam

Uzņēmēja saņem draudus

Pēc intervijas LTV uzņēmēja Linda Liepiņa saņem draudus

Par to, ka amatpersonām joprojām var iedot kukuli, par to, ka kontrolējošās iestādes uzņēmējiem nevis palīdz, bet iedzen izmisumā – tā pirms divām nedēļām Latvijas Televīzijas raidījumā “Viens pret vienu” intervijā Gundaram Rēderam savu pieredzi stāstīja Linda Liepiņa. Pēc intervijas viņa saņēmusi gan atbalstu, gan  draudus.

Kā vadīt vienu un to pašu uzņēmumu Latvijā un Igaunijā – par šo pieredzi LTV raidījumā ''Viens pret vienu'' stāstīja uzņēmēja Linda Liepiņa. Saruna notika pirms vairākām nedēļām, bet viļņošanās, ko tā radījusi, uzņēmējas Lindas dzīvē jūtama joprojām. Pēc intervijas pie Lindas vērsušies gan uzņēmēji, gan deputāti, gan arī dažādas organizācijas, kas vēlējušies pārrunāt raidījumā dzirdēto. Piemēram, par iespēju palīdzēt tautiešiem attīstīt biznesu ārpus Latvijas.

"Ir jauki palīdzēt latviešiem iet pasaulē. (..) Es saskatu ļoti lielus draudus. Viens, ka mēs ejam pasaulē attīstot kaut ko, bet otrs, ka mēs aizejam no Latvijas vispār. Tas ir ļoti nopietns drauds Latvijas ekonomikai," sacīja Liepiņa. "Igaunija bija lielisks veids, kā paskatīties no malas [uz sistēmu] un saprast, ka nevis manī ir problēma, bet sistēmā. Problēma ir dialogā ''valsts un uzņēmējs''," viņa klāstīja un piebilda: "Mēs neesam vienlīdzīgās pozīcijās. Šobrīd ir valsts aparāts, kas mūs dzen izmisumā. Viņi ir aizmirsuši, ka uzņēmēji ir tie, kas viņiem maksā algas".

Par tehnisku kļūmi ar kases aparātu, par ko uzņēmēja pati ziņoja Valsts ieņēmumu dienestam, viņa audzināšanas nolūkos saņēmusi 2000 eiro sodu. Sods pārsūdzēts Administratīvajā tiesā, jo uzskata, ka sodīta nepelnīti. Linda uzskata – valsts varai būtu aktīvāk jāaizstāv savi uzņēmēji. "Par to būtu jādomā valsts vadībai un savā ziņā jāiesaistās arī prezidentam. Šobrīd vispār nedzirdu prezidentu," teica Liepiņa.

Pēc skarbajiem vārdiem, ko veltījusi koruptīvajai videi, Liepiņa sākusi saņemt arī reālus draudus gan sociālajos tīklos, gan ikdienā.

Esot uzlauzti gan konti sociālajos tīklos, gan saņemti draudus saturoši telefonzvani. Turklāt draudu izteicējs nekautrējas pie Lindas vērsties klātienē un apgalvot, ka par pateikto jāuzņemas atbildība.

"Man par visu būs jāatbild, ko es saku. Man būs ar viņu jārunā. Man būs jāatbild par katru lietu, ko esmu darījusi. Tu samaksāsi par katru lietu, ko tu dari - tā ir tāda iebiedēšana," par piedzīvoto stāsta Liepiņa. "Es neesmu paranoiķe. Man ir normāli cilvēki, kas mani konsultē drošības jautājumos.

Objektīvi izvērtējot situāciju, es esmu divas reizes pēc šīs intervijas izvēlējusies palikt ārpus savas mājas. Tas nav komfortabli, tas ir diezgan nepatīkami," saka uzņēmēja.

Linda apgalvo - policijā vērsties negrasās un iesniegumu nerakstīšot.

Tikmēr policijā saka – bez iesnieguma nav izmeklēšanas, pat ja visi draudi lasāmi sociālajos tīklos. "Protams, redzot informāciju publiskajā vidē, policija var pārbaudīt šo informāciju, bet policijas inspektoriem šāddos gadījumos bieži ir nepieciešama kāda precizējoša informācija no konkrētās personas, iespējams, jānoskaidro kādi papildu apstākļi," norāda policija.

Linda Liepiņa uzskata - visticamāk, kādam radusies vēlme viņu iebiedēt. Taču viņa šiem draudiem negrasās pakļauties un savu dzīvi, uzskatus un paradumus tāpēc nemainīšot.

33 komentāri
haralds elceris
складно пиздит arī Saeimas un valdības pārstāvji - tāds darbs! Linda un Ieva Brante pa lielam vienīgās sakarīgi un kasē runāja!
Vērotājs
Tas aka būs "kremļa pirksts :)
Klucis
Ja uzņēmēji neķeras pie valsts sakārtošanas, - tad (..) ķeras pie uzņēmēju sakārtošanas. Rēdera kungs savus apskatus par 90.gadiem itin drīz varēs turpināt. Viss notiek - korporatīvas valsts izveides process turpinās.....
dfyjhryh
Runas par policiju ir mēģinājums atbildību par sistēmas sakārtošanu uzlikt viena cilvēka pleciem. Policija vēl paprasīs, lai atved vainīgo roku dzelžos un prokuratūrā iesniedz pareizi noformētu lietu. Jo savādāk viņi neko nevar izdarīt.
Vaidava
Turies Linda.Mēs ar tevi!
fraņa
Esam maza valstiņa.Cits citam rads vai draugs.Izveidojušies klani un grupas ,kas pārvalda valsti un biznesu.Godīgums sen aiz kalniem .Alkatība un rijība pārņēmusi tautiešus.Un tur neko nevar darīt.Mums nav varoņu un cīņā saucēju ir tikai šmaucēji.Reizēm uznāk baigais pesimisms.Dievs ,kur Tu esi?
NU nez
Diemžēl te un tagad rakstītam, rādītam, teiktam uzreiz ticēt ir kļūda. Pieteikt policijai vai nepieteikt. Atkal jāsaka diemžēl, bet te un tagad šādu jautājumu ir jāuzdod. Citā vidē bez jautājumiem jā, ir jāpiesaka. Šeit ir krietni jāparēķina vai to jezgu vajag. Pat tad, ja iegūst taisnīgu rezultātu, tad tas absolūti neietekmē ačgārno un sačakarēto sistēmu kopumā. Nu tad vai tikai man šo jezgu vajadzēja?
Autospeci_lv
Sociālo tīklu akkauntus uzlauzt nav iespējams, ja vien to parole nav uzminama ar trešo reizi, un arī tad, vairumā gadījumu, akkaunts tiek aizsargāts ar mobilā telefona numuru, kurš glabājas tavā kabatā. Morāle: Vēl tikai intervija ar Spriņģi LTV1 pietrūkst...un tad jau ievēlēsim! :)
Nu nu
Jā, jā - turpinām ticēt, ka ir neuzlaužamas lietas un tad pēkšņi brīnāmies. Vai tad grūti padomāt?
A
Gan interesanti, gan ari likumsakarīgi, ir tas ka atbildība kā tāda šajā situācijā tiek iepīta draudos. Ja ir tāds organizētais grupējums kurā atbildība par godīgumu tiek vērtēta kā viens no iebiedēšanas instrumentiem, tad daudz nav jāanalizē lai būtu skaidrs no kuras puses pūš vējš...
J
Dīvaina tā sieviete-uz policiju neies.Dīvaina.
Ragnars Ploksts
policija???...aiziet var, uzrakstīt var, bet rezultātu nebūs. To saku no savas personīgās pieredzes, kad izmeklētājiem bija uz rokas visi pierādījumi par nodarījumu pret manu mantu, bet rezultāts līdzvērtīgs nullei...neticu mūsu tiesībsargājošajām iestādēm...
fgs
Uz policiju var iet tad, ja ir pārliecība, ka tas dos rezultātus. Diemžēl daudzos gadījumos var pārliecināties, ka policija klausa politmafijai. To parāda arī šis piemērs - pēc publikācijas nekas netraucēja policijai izmklēt šo lietu pēc fakta. Nav obligāti nepieciešams iesniegums! Ja policija uz ielas noķer laupītāju, tad arī tas notiek bez iesnieguma. Pietiek ievākt no cietušā paskaidrojumu.
Niknā
Tieši šis punkts mani dara uzmanīgu... Rodas jautājums, vai vajadzīgs risinājums vai publicitāte?
paldies drosminiecei! No raksta nav saprotams, kas tie par draudiem un no kuras puses tie nāk.
es
http://www.la.lv/mutes-bruketajus-soda-atskirigi-tukums/ tātad, uz šo viņi drīkst reaģēt, bet uzņēmēju aizstāvēt nedrīkst :(
fzss
tā tautas asinssūceju slaka ir ērti nostabilizējusies, un tai nepatīk , ja palaiž muti- tai ir ari pērkami izpalīgi ar muti. bet tā tāpat zin, ka nekas nemainīsiesss...
Linda Liepiņa
Šo cilvēku sauc Juris Jakans. Viņam ir Facebook profils un viņš turpina aktīvi komentēt... Nožēlojami.
armanc
Kur ir vairāk info par to, par ko Juris sacepies? Gribētu ar to iepazīties. Varbūt vērts viņu kopīgi taranēt. [email protected]
Hmm
Kas ir šis Juris?
Zanda T.
Cau, Lindu. Ja tā esi Tu. Turies. mes esam par Tevi sajūsmā un lepojamies!! parole - NDģ.
Zanda
Bet tas taču ir krimināli. tās ir valsts struktūras. Tie taču nav nekādi reketieri, ar ko Linda konfrontējas. Tas nozīmē, ka mums valsts iestāde ar Vienotības atbalstu, ar Kučinska, VID ģenerāldirektores un vējoņa ziņu darbojas ar šādām reketieru metodēm? Man var kāds izskaidrot so?? Es tomēr neuzskatu so par normālu un esmu pilnīgā neizpratnē. Tad jaaicina uz paklāja policijas šefs, VID vadība medijos un tas jānoverš!! Kur ir problēma piespiest pie sienas un piekrasīt izmekklēsanas rezultātus un publiskot toz saviedrībai!?
to es
lūdzu vārdus studija!!!!! savadāk tukša runašana!!!
Es
Dažu labu 90to karaki tagad dēvē par kungu un aicina uz visiem saviesīgiem pasākumiem, kaut arī viņš izputinājis un sabeidzis daudzu cilvēku dzīves!
Karls
Tiem kam 90-tajos bija 20 un nodarbojās ar reketu, tagad ir 40, un miniet kur viņi sēž. Nē.... ne jau visi ir cietumā.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti