Pēc ieslodzījuma uzraudzībā esošajiem elektroniskās kājsprādzes ierobežo iespēju strādāt

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Darba devēji elektroniskajā uzraudzībā esošus cilvēkus darbā pieņemtu nelabprāt, liecina Valsts probācijas dienesta sabiedriskās domas aptauja. 

Darba vieta pēc ieslodzījuma ir viens no faktoriem, kas ļauj izmantot pakalpojumu, taču lielākā daļa darba devēju vairās nodarbināt šādus cilvēkus.

Pirms gada ieviestās elektroniskās aproces jeb kājsprādzes ir šķērslis darba tirgū, atzīst Valsts probācijas dienesta vadītājs Mihails Papsujevičs.

“Tika aptaujāti  simts darba devēju, uzdodot jautājumu, vai jūs pieņemtu darbā cilvēku, kuram ir piemērota elektroniskā uzraudzība. Un šajā kategorijā 41% no darba devējiem ir atbildējis, ka jā, pieņemtu. 59% ir atbildējuši, ka tomēr viņi neriskētu,” par aptaujas datiem pastāstīja dienesta vadītājs.

“Galvenie iemesli ir saistīti, protams, ar uzticību – vai es varu uzticēties šim darbiniekam, vai es varu uzticēties šim cilvēkam. Un tas kopumā mūsu skatījumā ir saistīts ar lieliem stereotipiem un aizspriedumiem, kas tomēr mūsu sabiedrībā pastāv attiecībā uz notiesāto personu grupām,” uzskata Papsujevičs.

Jau ziņots, ka kopš pagājušā gada augusta darbojas jauns soda izciešanas veids, kad cietuma kameru var nomainīt pret savu mājokli. Tur cilvēks tiek pakļauts elektroniskai uzraudzībai. Kaut arī pastāv iespēja atstāt četras sienas, gaitas ārpusē ir strikti noteiktas ar iepriekš saskaņotu grafiku. Par tā pārkāpšanu pat nevainīgu iemeslu dēļ var draudēt atgriešanās cietumā.

Iespēju ar brīvības atņemšanu notiesātajam nomainīt skatu uz kameras logu vai cietuma sētu pret savu dzīvokli un pat ikdienas gaitām uz darbu, iepirkšanos un citām aktivitātēm nodrošina Valsts probācijas dienests. Šim nolūkam pastāvīgi jānēsā īpaša sprādze ap potīti un noteiktā laikā jāatrodas iepriekš saskaņotā vietā.

Ārpus mājām cilvēku pagaidām nevar izsekot. Šeit viņa godaprātu pārbauda ar negaidītām inspektoru vizītēm un citos veidos. Iespējams, vēlāk tiks ieviesta ar globālo pozicionēšanas sistēmu saistīta novērošana.

 Par elektroniskās uzraudzības noteikšanu lemj tiesa, ņemot vērā gan cietuma administrācijas, gan probācijas dienesta izvērtējumu, vai persona, iemantojot lielāku pārvietošanā brīvību, neradīs problēma apkārtējiem un neveiks likumpārkāpumus.

Kājsprādze jānēsā visu laiku, uzraudzība var ilgt no mēneša līdz gadam. Par  bojāšanu sistēma ziņo nekavējoties.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti