Pēcpusdiena

Jūrmalā, iespējams, slēgs putnu patversmi

Pēcpusdiena

ES rosina ieguldīt vienu miljardu eiro superdatoru attīstībā

Ceļ trauksmi par Liepājas ostas radīto piesārņojumu

Pēc iedzīvotāju sūdzībām Liepājas osta iepērk iekārtas piesārņojuma mērījumiem

Iedzīvotāji ceļ trauksmi par Liepājas ostas radīto piesārņojumu, kam pakļauti 12 000 liepājnieku. Ostā gan norāda, ka paši uzņēmēji investē piesārņojuma mazināšanā, bet ostas pārvalde iegādājusies papildu ierīces mērījumu veikšanai, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” pastāstīja Liepājas speciālās ekonomiskās zonas Drošības, aizsardzības un vides daļas vadītājs Kaspars Poņemeckis.

Liepājas iedzīvotāja, uzņēmēja Kristīne Dzelme pastāstīja par piesārņojumu no ostas uzņēmumiem, kas pārklāj graudus un to blakus produktus, kā arī ogles. “Tas aptvert teritoriju, kurā dzīvo apmēram 12 tūkstoši liepājnieku, tur atrodas vairākas skolas un bērnudārzi. Līdz ar to šī problēma kļuvusi ļoti aktuāla, jo uzskatu, ka ostas uzņēmumi nestrādā atbilstoši tām tehnoloģijām, kas pieejamas 21.gadsimtā,” saka iedzīvotāja.

Savukārt Liepājas ostas pārstāvis Poņemeckis norādīja, ka gan ostas pārvalde, gan uzņēmumi veic dažādas investīcijas, lai mazinātu piesārņojumu no putekļiem, skaņām, smakām. Tāpat viņš uzsvēra, ka Valsts vides dienests izsniedzis atļaujas uzņēmumu darbībām, tiesa, norādot prasības, kas jāievēro.

“Ja šīs prasības ievēro, nekādi aizrādījumi nevar būt. Lai to visu kontrolētu, mēs esam iegādājušies vairākas mērījumu iekārtas un veicam šos mērījumus. Septembrī sākām mērīt, lai redzētu, vai pārkāpj prasības,” skaidroja Poņemeckis.

Tāpat paraugus plāno nosūtīt uz kādu laboratoriju Šveicē, lai noteiktu, kādi ir putekļi un no kurienes tie nāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti