Pēcpusdiena

RSU pētīs pesticīdu klātbūtni bērnu un pieaugušo organismā

Pēcpusdiena

Kārsavas Lielais tirgus - ilggadēja tradīcija un tikšanās vieta

Nesen Rīgā iegruvušo ēku atzīst par neekspluatējamu, iedzīvotājiem jāmeklē jauni mājokļi

Pēc griestu iebrukšanas Lāčplēša ielas nams atzīts par neekspluatējamu

Lāčplēša ielas 123B nams Rīgā, kur 12. oktobrī iebruka ceturtā stāva griesti, nav ekspluatējams, tāpēc nama īrniekiem jāmeklē jauni mājokļi. To pēc ēkas apsekošanas konstatējis nama īpašnieka SIA "Amplion Trust" nolīgtais būveksperts, Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" atzina uzņēmuma pārstāvis Roberts Kantsons.

Viņš norādīja, ka šo namu SIA "Amplion Trust" plāno renovēt, un tas bija iecerēts vēl pirms griestu iebrukšanas. Pagaidām gan nav ne tāmes, ne arī līguma par nama atjaunošanu.

Uzņēmums saskaņā ar Rīgas būvvaldes uzdoto ēku ir norobežojis, kā arī izlicis paziņojumus, kā nama iemītnieki varēs izvest savas mantas no kopumā 30 dzīvokļiem. Mantu izvešana no dzīvokļiem varētu ilgt vairākas dienas, un šo procesu organizēs sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD).

Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Dzīvokļu pārvaldes priekšniece Mārīte Javorska norādīja, ka līdz šim seši Lāčplēša ielas 123B nama īrnieki vērsušies pašvaldībā, lūdzot nodrošināt pagaidu dzīvojamās telpas.

Četrām personām ir nodrošinātas pagaidu dzīvojamās telpas, bet viena persona atteikusies. Pašvaldības sarūpētās pagaidu dzīvojamās telpas varēs izmantot ne ilgā kā vienu gadu – tā laikā īrniekiem jāatrod pastāvīgs miteklis.

KONTEKSTS:

12. oktobrī pievakarē četrstāvu dzīvojamai mājai Rīgā, Lāčplēša ielā, iebruka ceturtā stāva griesti, tāpēc no ēkas evakuēti visi cilvēki. Incidentā iesaistītā ēka ir pirmskara laika ķieģeļu būve, kas atrodas pagalmā kvartālā starp Lāčplēša, Spīdolas, Krāslavas un Jēkabpils ielām. Nama īpašniekiem tika uzdots veikt tā tehnisko apsekošanu, lai saprastu, kādā tehniskā stāvoklī ir visa ēka. Īpašniekiem uzdots pie neatkarīga sertificēta eksperta pasūtīt detalizētu ēkas tehnisko apsekojumu un pēc tam tas jāiesniedz būvvaldei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt