Panorāma

Par gāzes sprādziena likvidēšanu – uzpūsti rēķini

Panorāma

Panorāma

Pēc nepilna gada iegūst ceļu

Pēc gandrīz gadu ilgas cīņas Apšuciema iedzīvotāji var ar auto nokļūt mājās

Bija vajadzīgs gandrīz gads, lai aptuveni 50 Apšuciema iemītnieki atkal atgūtu ceļu uz savām vasaras mājām, kuru viņi zaudēja pašvaldības nepareizas rīcības dēļ. Jaunā ceļa ierīkošanai bija nepieciešams arī valdības lēmums, jo tas iet cauri dabas liegumam – kāpu joslai. Iedzīvotāji uzskata, ka tā ir arī laba mācība Engures novada domei – viens neapdomāts lēmums var izmaksāt dārgi.

Lai Lāčupītes iedzīvotājs Oskars Šneiders ar savu auto sasniegtu savu vasarnīcu, bija vajadzīgs Ministru kabineta balsojums un īpašs likumprojekts.

Ceļu Engures novada Apšuciema septiņu māju 50 iedzīvotāji zaudēja pirms gada.

Tā kā viņu ceļš gāja cauri privātai teritorijai, pašvaldība solīja uzbūvēt citu. Taču noteiktajā laikā to nepaguva, bet privātīpašnieks ceļam aizbūvēja priekšā sētu. Jaunā ceļa saskaņošanas laikā Valsts vides dienests (VVD) atrada retus augus - plankumaino dzegužpirkstīti un zaļziedu naktsvijoli. Tāpēc bija vajadzīgi mēneši, kamēr ieguva visus saskaņojumus.

“Kopš pagājušā gada jūnija vidus ceļa nebija - līdz šī gada aprīļa vidum. Nu, gandrīz gadu! Gandrīz gadu bija nepieciešama tā nu...cīņa, ne cīņa, bet savas taisnības pierādīšana par to, ka cilvēkiem uz mājām ir jābūt ceļam, pa kuru var arī piebraukt,” stāsta Šneiders. Tagad ceļš gan ir uzbūvēts.

Lāčupīte tikai pēdējās divas nedēļas atgriezusies vecajā gultnē, un iedzīvotāji tiek pie apkaimes sakopšanas bez slapjām kājām.

Gatis Kalniņš pa jauno ceļu pirmdien brauca pirmo reizi.

Gada laikā piekļuves ēkām nebija ne ugunsdzēsējiem, ne ātrajai palīdzībai. Tā kā pagājusī vasara bija lietaina, tad mežs nedega. Arī iedzīvotājiem akūtu palīdzību nevajadzēja. Taču, kamēr iedzīvotāji bija spiesti savus auto atstāt uz meža ceļa un uz mājām brist cauri mētrām, mašīnas tika arī apskādētas .

Kādreizējās Komponistu savienības vasarnīcu kooperatīvā "Lāčupīte" nedzīvo tikai vasarnieki. Vairāki iedzīvotāji Engures novada Lāčupītē ir arī deklarējušies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt