Dienas ziņas

Stipendijas neieinteresē jauniešus atgriezties mazpilsētā

Dienas ziņas

Krāpšanās ar kases aparātiem

Koalīcijā pamiers

Pēc domstarpībām bēgļu jautājumā koalīcijā ir pamiers un partneru darbību nevērtē

Valdību veidojošās partijas pēc nesaskaņām jautājumā par papildu bēgļu uzņemšanu Latvijā  nolēmušas turpināt strādāt kopā. Pirmdien koalīcijas padomes sēdē pretēji iepriekš solītajam partneru darbības vērtējums nenotika.   

Pēc nesekmīgā mēģinājuma pagājušo piektdien koalīcijai Saeimā vienoties par nacionālo pozīciju par patvēruma meklētāju uzņemšanu, kad “Vienotībai” bija jālūdz opozīcijā esošās “Saskaņas” atbalsts, pirmdien partiju kopsēdē aizvadītās nedēļas domstarpības iztirzātas netika.

“Mēs nemaz par šo jautājumu nerunājām,” pēc koalīcijas padomes sēdes sacīja premjere Laimdota Straujuma (“Vienotība”).

"Mēs negribam diskutēt par šo jautājumu, esam visu viens otram pateikuši, turpinām strādāt un esam beiguši šo diskusiju," norādīja premjere. 

 Imants Parādnieks (Nacionālā apvienība) savukārt sacīja, ka tas, ka lēmums par papildu bēgļu uzņemšanu Saeimas komisijā tika pieņemts ar opozīcijā esošās partijas “Saskaņa” balsīm “ir visai savdabīgi”,  bet pagaidām koalīcijai iri citi jautājumi, par kuriem runāt. 

Arī  Zaļo un Zemnieku savienības valdes loceklis Edgars Tavars norādīja, ka koalīcijai ir jāstrādā tālāk. 

Aizvadītās nedēļas domstarpības Eiropas lietu komisijā Straujuma vērtē kā normālu praksi parlamentā, kad deputāti izsaka savus viedokļus un "norauj" kvorumu. Tāpat viņa norādīja, ka daudzas lietas ir pieņemtas ar opozīcijas atbalstu, un šobrīd neesot nekādu pazīmju, ka valdības partijas nespēs vienoties par nākamā gada valsts budžeta pieņemšanu.

Latvijas valdība 17.septembrī ārkārtas sēdē  pieņēma Latvijas pozīciju bēgļu jautājumā, kas paredz Latvijā vēl 526 bēgļu brīvprātīgu uzņemšanu. Gala vārds par Latvijas pozīciju bēgļu uzņemšanas jautājumā bija jāsaka Saeimas Eiropas lietu komisijai. Tās sēdē piektdien četri deputāti "norāva kvorumu", līdz ar to komisija nebija lemttiesīga. Piektdien, 18.septembra pēcpusdienā tika sasaukta atkārtota komisijas sēde, kurā deputāti tomēr apstiprināja Latvijas nacionālo pozīciju bēgļu jautājumā. Tā paredz, ka Latvija piekrīt brīvprātīgi uzņemt vēl 526 bēgļus, bet iebilst pret bēgļu pārvietošanu piespiedu kārtā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti