Dienas ziņas

Trenējas kaujām apdzīvotā vietā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Sausajā Daugavā notver maluzvejnieku

Pēc divu nedēļu novērošanas Sausajā Daugavā noķer pieredzējušu maluzvejnieku

Viņi nekaunīgi liek tīklus lieguma laikā, turklāt to dara gaišā dienas laikā. Reaģējot uz šādu iedzīvotāju zvanu, Valsts vides dienesta inspektori notvēruši maluzvejnieku, kurš regulāri nelegāli zvejojis Sausajā Daugavā iepretim Doles muzejam. Lai vainīgo pieķertu nozieguma vietā un turklāt ar lietiskiem pierādījumiem rokā, vides inspektori upi novēroja divas nedēļas.

Lietus gāž kā no spaiņa, bet upes vidū kāds vīrietis cilā tīklus. Viņš nemaz nenojauš, ka jau labu laiku viņu novēro. Šodien zvejotājs ir viens. Bet, kā stāsta inspektori, pēdējās nedēļās viņam bija kompanjoni.

Upes malā vienmēr stāvēja trīs, četras automašīnas.

“Atbrauc jau zināma mašīna. Viens kungs uzvilka brienamo kostīmu un devās iekšā upē. Mūsu darbinieks to visu filmē. Viņš pārbauda tīklu, savāc murdiņu un saliek visu mašīnā un dodas prom no upes. Saņēmām signālu un braucām pretī viņam pa lauka ceļu, un tad viņš izdomāja mukt prom pāri laukam,” saka Valsts vides dienesta vecākais inspektors Gints Zemitāns.

Sausajā Daugavā iepretim Doles muzejam maluzvejnieks bija ielicis 80 metru garu un gandrīz divus metrus augstu tīklu.

“Bija ielikuši upē sēklī līdz pusupei. Tas norāda, ka viņi ļoti labi pārzina šo upi. Jo solis pa labi, dziļums. Tāpēc viņi ar šo brienamo tērpu varēja darboties. Jo tērps ir mazāk uzkrītošs nekā laiva,” norāda Zemitāns.

Vīrieša mašīnā inspektori atrada murdu ar divām līdakām, kurām šobrīd ir liegums. Malu zvejnieks vainu atzinis. Ķekavas novada iedzīvotājam tagad draud sods no 280 līdz 700 eiro. Turklāt pieckāršā apmērā būs jāsamaksā par abām līdakām. Par katru zivi -145 eiro.

“Šo divu nedēļu laikā izveidojām četrus, piecus slēpņus pie Sausās Daugavas. Tur ir ģeogrāfiski izdevīga vieta maluzvejniekiem, kur grūti piekļūt. Labi pārredzams. Nebija tik vienkārši paņemt ar visiem lietiskajiem pierādījumiem,” saka Zemitāns.

Kā saka vides inspektori, pavasarī mostas ne tikai daba. Sarosās arī maluzvejnieki. Nupat nelegālie zvejotāji pieķerti arī Pērses upē, Daugavā pie Nāves salas, Ventā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti