Pēc diskusijas par Covid-19 mītu jaunie ārsti secina – jāturpina diskutēt ar vīrusa noliedzējiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Medicīnas studentu asociācija pēc diskusijas par mītiem saistībā ar Covid-19 secināja, ka līdzīgas publiskas debates tieši ar slimības noliedzējiem jārīko arī nākotnē. Jautājumus kopumā uzdevuši aptuveni 30 cilvēku, bet tiešraidei sekojuši aptuveni 10 tūkstoši skatītāju.

Pēc diskusijas par Covid-19 mītu jaunie mediķi secina – jāturpina diskutēt ar vīrusa noliedzējiem
00:00 / 04:17
Lejuplādēt

Medicīnas studenti rīkoja diskusiju par mītiem, kas saistīti ar Covid-19 pandēmiju. Ikviens varēja pieslēgties pasākuma tiešraidē un uzdot sev interesējošus jautājumus jaunajiem ārstiem, infektoloģijas un ētikas speciālistiem.

Pasākuma rīkotāju pārstāvis, Latvijas Medicīnas studentu asociācijas biedrs Artjoms Novickis pastāstīja, ka kopumā divās stundās iztirzāti ap 30 iedzīvotāju uzdotie jautājumi, bet tiešraidei līdzi sekojuši līdz 10 tūkstoši skatītāju. Iepriekš bija plānots labāko pandēmijas noliegšanas argumentētāju apbalvot ar naudas balvu, kuru tomēr nevienam nepiešķīra.

“Speciālistiem, kas piedalījās, manuprāt, izdevās atbildēt uz jautājumiem, un nebija brīžu, kad viņiem nebūtu ko teikt. Piedalījās cilvēki no dažādām vecuma grupām. Un tiešraides komentāros mums vairāk rakstīja tieši jautājumus, piemēram, par Covid-19 bīstamību bērniem. Bet “Zoom” platformā vairāk bija pulcējušies Covid-19 noliedzēji un stiprākie argumentētāji, kas mēģināja piedāvāt vēl un vēl pretargumentus. Beigās viņi atkārtoja vairākkārt jau tādus argumentus kā “mani paziņas ārsti nevakcinējas”, kas nav pārbaudāms arguments. Tāpēc mums pašiem nav šaubu, ka neviens to naudas balvu nenopelnīja,” pastāstīja Novickis.

Viens no diskusijas dalībniekiem, Stradiņa slimnīcas ārsts Kārlis Rācenis norādīja, ka pasākuma lietderību mazināja tas, ka tiešraidē pamatā jautājumus uzdeva pandēmijas noliedzēji. Bet daudzus jautājumus, ko citi iesūtīja, speciālisti nepaguva komentēt.

Diskusijas mērķis bija dot iespēju uzklausīt dažādus argumentus par pandēmiju tiem iedzīvotājiem, kas šaubās un nezina, kam ticēt. Pasākuma rīkotāji secināja, ka līdzīgas tieši debašu formāta diskusijas ir nepieciešams rīkot arī nākotnē.

“Es domāju, ka šī forma ir vislabākā, lai cilvēki paši var izdarīt kaut kādus secinājumus. Jo, protams, ārsti var sniegt informāciju un noliedzēji var kaut ko rakstīt sociālajos tīklos, bet nav nekāda pamatojuma. Taču tad, kad abas šīs puses sarunājas un piedāvā jau argumentus, tad man liekas, ka mums Latvijā tieši šādu debašu formātu vajag visvairāk,” sacīja Novickis.

Latvijas Medicīnas studentu asociācijas aizvadītajā nedēļā rīkotās diskusijas ierakstu iespējams noskatīties organizācijas “Facebook” kontā.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti