Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

I.Ozoliņu atbrīvo, J.Gaiķi ieceļ DEĀK

Pēc disciplinārlietas izmeklēšanas amatu zaudē asinsdonoru centra direktore Ozoliņa

Disciplinārlietas izmeklēšanas komisija konstatējusi pārkāpumus Valsts asinsdonoru centra (VADC) direktores Ivetas Ozoliņas darbībā, un viņai piemērots disciplinārsods – atbrīvošana no amata ar šā gada 1.martu, informēja Veselības ministrijā.

Decembrī pret VADC direktori tika ierosināta disciplinārlieta par iespējamu amata pienākumu nekvalitatīvu pildīšanu un ministrijas doto uzdevumu izpildi par donoru asins izmeklēšanu.

Disciplinārlietas izmeklēšanas komisija secināja, ka Ozoliņa nav nodrošinājusi amata  aprakstā noteikto pienākumu kvalitatīvu izpildi un, sniedzot faktiem neatbilstošu informāciju plašsaziņas līdzekļiem, ir nodarījusi būtisku kaitējumu valsts interesēm. Tāpēc viņai piemērojams disciplinārsods.

Savukārt šā gada februārī pret Ozoliņu tika ierosināta disciplinārlieta par amata pienākumu nekvalitatīvu pildīšanu, tajā skaitā tiesību aktiem neatbilstošu rīcību ar finanšu līdzekļiem. Analizējot datus par VADC finanšu situāciju un direktores iespējamo atbildību, tika konstatēts, ka

VADC ir uzņēmies saistības, kuras pārsniedz tam pieejamo finansējumu, un VADC rīcībā nav finansējuma, lai segtu visas uzņemtās saistības.

 Veselības ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders pastāstīja, ka disciplinārlietas izmeklēšanas komisija konstatēja divus pārkāpumus Ozoliņas darbībā. Runa ir par neatbilstošu rīcību ar finanšu līdzekļiem un nepatiesas informācijas sniegšanu masu medijiem. Šneiders paskaidroja, ka informācija par to, ka asins pārliešanā tika izmantotas ar c hepatītu inficētas asinis izmeklēšanas gaitā nav apstiprinājusies.

Ņemot vērā disciplinārlietas izmeklēšanas komisijas atzinumu par VADC direktores Ozoliņas disciplinārlietā konstatētajiem faktiem un pārkāpumiem, Ozoliņai tiek piemērots disciplinārsods – atbrīvošana no amata.

Uz vakanto VADC direktores amatu tiks rīkots konkurss.

Veselības ministrijas prese pārstāvis Oskars Šneiders

  Ozoliņa lēmumu par atbrīvošanu no amata ir gatava apstrīdēt administratīvajā tiesā.

  Ozoliņa aģentūrai LETA norādīja, ka nepiekrīt Veselības ministrijas dienesta pārbaudē secinātajam, tai skaitā, ka viņa būtu nodarījusi kādus finanšu zaudējumus. Viņa skaidroja, ka jau stājoties amatā ministriju informēja, ka VADC ir izveidojušies parādi. "Tas, ka VM nav finansējuma, lai pienācīgi finansētu padotības iestādes, nav direktora atbildība". Kopumā uz pērnā gada 31.decembri VADC bija izveidojies parāds 1,12 miljonu eiro apmērā.

  Tāpat viņa norādīja, ka VADC bez ministrijas ziņas nemaz nevar veikt apjomīgus iepirkumus, līdz ar to nav saprotams ministrijas secinājums par neatbilstošu rīcību ar finanšu līdzekļiem. Ozoliņas ieskatā lietas apstākļi skatīti virspusēji.

  Viņa radušos situāciju arī nodēvēja par politisku izrēķināšanos. Atsaucoties arī uz Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas vadības iesniegto atlūgumu, Ozoliņa norādīja, ka notiek vēršanās pret "gudriem cilvēkiem nozarē".

  Ozoliņa uzskata, ka ļoti daudz izdarījusi centra sakārtošanā, arī veicot sāpīgas darbinieku atlaišanas. Un, visticamāk, amatu zaudējusi citu iemeslu dēļ.  

  “Es to skaidroju kā politisku lēmumu. Tas demaršs, kas nāk no ministrijas. [..] Mēs ejam purvā ļoti lieliem soļiem un es ļoti ceru, ka [premjers Māris] Kučinskis beidzot sāks skatīties, kas notiek! 

  Veselības ministre jebkādu politisku ieinteresētību noliedz. Visās valsts iestādēs esot svarīgi izsekot, kur paliek līdzekļi un tagad, iestrādājusies, viņa redzot vadītāju atbildību.

  “Tā ir atbildība pret visiem nodokļu maksātājiem, mēs gribam redzēt, vai finanšu plūsmas ir caurskatāmas. Ir pagājis laiks un tagad var redzēt, kur tā ir, kur nav,” norādīja veselības ministre Anda Čakša (ZZS izvirzītā). 

  Bijušais veselības ministrs Guntis Belēvičs gan aizstāv Ivetu Ozoliņu. Tieši viņa sakārtojusi finanšu plūsmas pēc ļoti kritiskā Valsts kontroles ziņojuma. Un pārtrauca privātas firmas barošanu.

  “Viņa palīdzēja valstij ietaupīt  milzu summas. Laikam tādi cilvēki nav vajadzīgi,” sprieda Belēvičs. 

  Jau vēstīts, ka Valsts asinsdonoru centrs 28 Latvijas slimnīcām nosūtījis vēstules par 195 asins komponentēm, kas pēdējos gados nosūtītas uz slimnīcām pacientu glābšanai - asins pārliešanai -, taču pēcāk izrādījies, ka donors ir inficēts ar hepatītu C. To atklāt ļāva slimnīcas jaunā asins testēšanas iekārta, kas daudz agrāk atklāj inficēšanos nekā iepriekšējā iekārta, kas palaidusi garām vāji pozitīvus rezultātus.

  2 komentāri
  Atkal Donors
  Paldies, Skatos, ka raksts ir papildināts un daudz pilnīgāka informācija, kā pirmajās minūtēs, ka to publicējāt. Žēl, ka maziņš tikai tas paziņojums, cikos raksts papildināts. Būtu ļoti labi, ja uzrādītos kura ir tā informācija, kas tika papildinātā un kāda ir sākotnējā, ko publicējāt. Lasītājiem ir tiesības zināt, kā tiek veidota indormacija, lai nesanāk, ka sākontēji *click* plenāt ar kliedzošiem virsrakstiem, bez satura, bet pēc tam papildiniet ar saturīgu tekstu, ko nenāk lasīt atkārtoti. Tā patērētājs informāciju iegūšt tikai kliedzošo, ne saturisko, būtisko.
  Donors
  Labdien. Kādas ir tās finanšu saistības, kuras uzņēmās un nevarēs segt ar esošajiem līdzekļiem? Ja tās ir iepirkt jaunu aparatūru un ir vienojusies ar pārdevēju, ka samaksās nākamajā gadā atlikumu, tad kas šīs par muļķībām? Ja kāds patiesi nopietns darījums, kur būs soda procenti un milzīgs iestādes finanšu grāvums, tad nianses būu jāzin sabiedrībai!
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti