Dienas notikumu apskats

Rīgas lidostas valdes priekšsēdētājs Jurjevs atkāpjas no amata

Dienas notikumu apskats

Dzelzceļa elektrifikācijas projektu tomēr plāno sākt Rīgas, nevis Ventspils virzienā

«Delna» atklāj pirmo pārkāpumu tā dēvētā kapu tramvaja projektā un brīdina RS

Pēc «Delnas» iesnieguma IUB liek precizēt Skanstes tramvaja būvprojekta iepirkumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) pēc “Delnas” iesnieguma lūdza “Rīgas satiksmi” pārtraukt iepirkumu par būvprojekta izstrādi Skanstes tramvaja līnijas izbūvei un sākt jaunu iepirkumu, precizējot nolikumu.

Ceturtdien, 12.janvārī, “Delna” saņēma biroja atzinumu, kas ir atbilde uz “Delnas” 22.decembra iesniegumu, kurā vērsta uzmanību uz “Rīgas satiksmes” iepirkuma punktiem, kas “nesamērīgi ierobežo potenciālo pretendentu skaitu un samazina konkurenci”, informēja “Delna”.

“Delna” lūdza biroju pārbaudīt iepirkumu procedūru un nolikumā ietvertās prasības.  

IUB atzinumā norādījis uz 17 precizējamiem punktiem, tajā skaitā uz nepieciešamību veikt vienu kopēju iepirkumu projektēšanai un autoruzraudzībai, kā arī lūdzis precizēt saimnieciski visizdevīgākā piedāvājuma vērtēšanas kritērijus un citus noteikumus.

«Delnas» vadītājs Jānis Volberts norādīja, ka nolikumā bija punkti, kas radīja aizdomas, ka pretendentu loks būtu sašaurināts. 

«Delnas» vadītājs Jānis Volberts: Par Skanstes tramvaja būvprojekta iepirkumu
00:00 / 00:51
Lejuplādēt

Uzņēmuma «Rīgas satiksme» pārstāvis Viktors Zaķis apliecināja, ka iepirkumu uzraugu prasības pildīs un konkursu pārtrauks. Vienlaikus viņš pauda neizpratni par «Delnas» kā projekta partnera rīcību, jo organizācija pati bijusi līdzās konkursa noteikumu izstrādei, bet sākotnēji nav iebildusi un tvietā vēlāk aizmuguriski sūdzējusies iepirkumu uzraugiem.

 Taču «Delnas» vadītājs Volberts atbild, ka «Rīgas satiksme» organizāciju ar iepirkuma specifikācijām nav iepazīstinājusi, nav arī dots laiks tās izskatīt, tāpēc nācies sūdzēties iepirkumu uzraugiem.

Jau ziņots, ka “Delna” uzrauga Skanstes tramvaja līnijas projektu, lai novērstu iespējamos korupcijas riskus.  “Delna” sola aktīvi sekot kandidātu atlases procedūrai un piedalīties sarunās, ar mērķi nodrošināt, ka sarunu procedūrās ievēroti vienlīdzības un atklātības principi. 

Rīgas domes iecerētā jaunā tramvaja līnija sāksies pie Krišjāņa Barona un Pērnavas ielas krustojuma un tālāk, virzienā uz ziemeļiem, sasniegs Skanstes ielu. Iepriekš tika pieļauts, ka daļu maršruta varētu būvēt cauri Lielajiem kapiem, kas izraisīja lielu iedzīvotāju sašutumu.  Vēlāk Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija nostiprinājusi Lielo kapu aizsargājamo robežu līdz pat Senču ielas ietvei. Tas nozīmē, ka jaunā tramvaja līnija nedrīkstēs pārsniegt esošās ielas robežas.

Vērienīgā projekta kopējais attiecināmais finansējums ir nepilni 113 miljoni eiro. No šīs summas 96 miljoni eiro iecerēti no Kohēzijas fonda, savukārt pārējā daļa – vismaz nepilni 17 miljoni eiro - būs nacionālais finansējums, ieskaitot pašvaldību līdzekļus. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti