Pēc daudzu gadu kalpošanas mācītājs Rubenis aiziet no Torņakalna baznīcas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Pazīstamais mācītājs Juris Rubenis lūdzis luterāņu baznīcas arhibīskapu atbrīvot viņu no Torņakalna baznīcas draudzes mācītāja pienākumiem. Arhibīskaps atlūgumu ir pieņēmis un Rubeni norīkojis par Rīgas iecirkņa vikāru.

Pazīstamais mācītājs Juris Rubenis lūdzis luterāņu baznīcas arhibīskapu atbrīvot viņu no Torņakalna baznīcas draudzes mācītāja pienākumiem, aģentūrai BNS apliecināja Rubenis. Arhibīskaps atlūgumu ir pieņēmis un Rubeni norīkojis par Rīgas iecirkņa vikāru. "Būšu mācītājs bez draudzes, kas vada atsevišķu projektu," norādīja Rubenis. Viņa pēdējā kalpošanas diena Torņakalna baznīcā būs 10.aprīlī. Rubenis ir bijis mācītājs 30 gadu.

Viņš pastāstīja, ka vienlaikus vadīt meditācijas nama "Elijas nams", kas izveidots Ventspils pusē, seminārus retrītus un kalpot lielā Rīgas draudzē viņam kļuvis fiziski pārāk grūti. Rubenis ir biedrības "Elijas nams" dibinātājs. Projekts veidots, lai palīdzētu visiem, kas vēlas sevi garīgi pilnveidot. Rubenis uzsvēra, ka tā saucamie klusuma nami ir sena tradīcija kristīgajā Eiropā un to nolūks ir palīdzēt cilvēkam apstāties, apklust un iegūt jaunu skatupunktu uz savu dzīvi.

Torņakalna baznīcā jeb Rīgas Lutera draudzē darbību turpinās garīdznieki Indulis Paičs, Linards Rozentāls un Kaspars Simanovičs. Rubenis uzskata, ka šīs pārmaiņas kalpos draudzei kā jauns pozitīvs izaicinājums, jo katra draudze ir aicināta nemitīgi augt.

Foto no svetdienasrits.lv

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti