Dienas ziņas

Krievija, ASV un Francija aicina izbeigt kaujas Kalnu Karabahā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Karantīna vienā no Liepājas sociālajām mājām

Pēc Covid-19 atklāšanas vienā no Liepājas sociālajām mājām karantīna

Šonedēļ vienā no Liepājas sociālajām dzīvojamām mājām tika konstatēts viens saslimšanas gadījums ar Covid-19. Pirmā stāva iemītniekiem noteikta karantīna. Lai nodrošinātu to, ka ēkā neiekļūst nepiederošas personas vai no tās neiziet kāds no karantīnā esošajiem iedzīvotājiem, to uzrauga valsts un pašvaldības policiju darbinieki.

Liepājas sociālajā mājā Kuldīgas ielā 34 izvietotas divas Sociālā dienesta institūcijas. 1. stāva dzīvokļos dzīvo 12 personas ar garīga rakstura traucējumiem. Savukārt augstākajos stāvos, kas ir atdalīti ar atsevišķu ieeju, atrodas sociālie dzīvokļi, kuros mitinās 68 iedzīvotāji. Saslimšana ar Covid-19 konstatēta kādai gados jaunai personai, kura ikdienā uzturas 1. stāvā.

"Šī persona ir inficējusies Kuldīgā, mācību iestādē, un atgriezusies Liepājā piektdien. Nav bijis tā, ka viņa ir bijusi Liepājā ilgstoši.

Ir bijušas apmeklētas vairākas iestādes, bet lielākoties lokāli, uz vietas. Risks, ka pilsētā būtu plaša izplatība, ir minimāls," norādīja Liepājas domes Vides, veselības un sabiedrības līdzdalības daļas vadītāja Elīna Tolmačova.

"Abām institūcijām katrai ir atsevišķa ieeja, un nekāda saskarsme savstarpēji pirmajam stāvam ar augšējiem stāviem faktiski šobrīd nav iespējama," teica Liepājas pilsētas domes Sociālā dienesta direktore Linda Krasovska.

Lai lemtu par to, kā ierobežot vīrusa izplatību sociālajā mājā, Liepājā trešdienas vakarā sasaukta Civilās aizsardzības komisijas sēde, kur nolemts šīs mājas 1. stāva iedzīvotājus ievietot karantīnā – liedzot viņiem iespēju atstāt telpas. Tāpat nolemts, ka karantīnas laikā šiem cilvēkiem tiek nodrošināta ēdināšana trīs reizes dienā ar attālinātu piegādi un valsts un pašvaldības policiju diennakts apsardze.

"Ņemot vērā, ka mēs runājam par īpaša riska grupu, kas ne vienmēr varbūt adekvāti uztver esošo situāciju un diemžēl šos piespiedu ierobežojumus, mēs esam pieņēmuši lēmumu, ka šī uzraudzība tiks nodrošināta," skaidroja Tolmačova.

Valsts policijas Kurzemes reģionālās pārvaldes  Kārtības policijas biroja priekšnieks Gints Ešenvalds atzina: "Šeit nav nekas ārkārtējs. Mums ir jābūt piesardzīgiem un jārūpējas par iedzīvotāju drošību. Policijai saņemot informāciju par kādiem apdraudējumiem vai riskiem, mēs esam gatavi reaģēt un nodrošināt šo drošību."

Visiem sociālās mājas 1. stāva iemītniekiem Covid-19 tests tiks veikts karantīnas 10. dienā. Tāpat pašreiz karantīnā atrodas seši ēkas darbinieki.

Liepājā šis ir pirmais jaunais saslimšanas gadījums pēc vairāk nekā mēneša ilga tā sauktā miera perioda un pirmā reize, kad šī iemesla dēļ karantīnā jādodas kādas mājas visa 1. stāva iedzīvotājiem. Jauni saslimšanas gadījumi pēdējā diennaktī pilsētā nav reģistrēti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti