Panorāma

Panorāma

Panorāma

Zaļajiem un zemniekiem draud šķiršanās

Pēc četriem gadiem durvis ver Āgenskalna tirgus

Pēc četru gadu pārtraukuma durvis ver Āgenskalna tirgus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pēc četrus gadus ilgas atjaunošanas un vairāk nekā četru miljonu eiro ieguldīšanas sestdien, 7. maijā, atkal darbu sāks viena no Āgenskalna nozīmīgākajām ēkām – vēsturiskais tirgus paviljons. Savulaik pēc arhitekta Šmēlinga projekta celtā ēka pulcēja pat 600 tirgotāju un apkaimes ļaudis te pirka pienu, olas, gaļu un maizi. Jaunajā veidolā tirgū viss otrais stāvs atdots ēdinātājiem, tirgošanās notiks pirmajā stāvā, bet ar laiku apmeklētājiem būs pieejami pat vēsturiskie ledus pagrabi.

Pēdējo reizi Āgenskalna tirgus paviljonā bijām pirms kovida un kara – 2019. gada Līgo dienā. Šeit izskatījās drūmi. Tirgotāju pamestās telpas glabāja gluži vai padomju savienības elpu. Šodien tirgū lielāka rosība nekā skudru pūznī.

"Sajūtas tiešām labas ir, pēc četru gadu darba rīt tirgus ir atvērts. Jau agri no rīta cilvēki nāks un tirgus atkal būs," sacīja "Āgenskalna tirgus" nomnieks Kārlis Dambergs.

Dambergs kopā ar brāli izsolē ieguva tirgus nomas tiesības uz 30 gadiem. Un ķērās pie atjaunošanas.   

"Darbi notiks vēl nākamos gadus, ierīkosim liftu, lai uz otro stāvu tiktu māmiņas ar ratiņiem. Otrajā stāvā bija aiztaisīts viss ciet, darbnīcas, no abām malām viss bija ciet līdz griestiem. Un nebija tik patīkami uzturēties. Visi vēl iekārtojas, droši vien iekārtosies visu nakti," sacīja "Āgenskalna tirgus" nomnieks.

Tagad paviljonā dominē trīs krāsas – balts, melns un koks. 

"Pamatideja bija attīrīt šos simt un vairāk gadu uzslāņojumus, kas bija uz detaļām. Jūs redzat koka griestus. Bija versijas, ka krāsojumu vajag saglabāt. Bet šis ir ļoti jauks risinājums," sprieda Dambergs.

Kur vien iespējams, saglabāts paviljona sākotnējais izskats. 

"Šie ir tirgus oriģinālie logi, vienīgā vieta, kur tie saglabājušies. (..) Esam atjaunojuši visus pakāpienus. Esam atjaunojuši, neskatoties uz slikto stāvokli. Ģerboņi ir bijuši uz stikliem pa malām, tagad ieguvuši jaunu vietu. Agnese Gaile restaurēja, maigā veidā. Esam saglabājuši oriģinālos rāmjus," sacīja Dambergs.

Vienīgā tirgus daļa, kas pagaidām nav atvērta apmeklētājiem, ir ledus pagrabi. Kad atjaunos tos, tur būs izstāde. Savukārt pie dzīvā krustojuma, pateicoties apkaimes ļaudīm, tagad ir atpūtas zona un ierīkoti soliņi.

"Tirgum saglabātas visas četras ieejas un izejas, un šis laukums, pateicoties Āgenskalna biedrībai, nu tagad te ir prieks atrasties. Te jau skolēni ar skolotājiem nāk mācīties," atzina tirgus saimnieks.

Tirgus identitāti radījis Roberts Koļcovs.

Tirgus paviljons strādās bez brīvdienām un līdz ar 70 pašmāju tirgotājiem un zemniekiem vieta atvēlēta Ukrainas bēgļiem, kuri katru dienu vārīs un tirgos boršču.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti