Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Skatuves runas konkursā – rekordliels dalībnieku skaits

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Bukaišos skolēnu nepietiek pat sākumskolai

Pēc Bukaišu sākumskolas slēgšanas mazajiem nāksies mērot 10 kilometrus uz skolu Augstkalnē

Tērvetes novadā iedzīvotāju skaits sarūk. Visvairāk  to izjūt attālākajā Bukaišu pagastā, kur nākamgad nepietiks skolēnu pat apvienotajām sākumskolas klasēm. Tāpēc skola, kas jau trešo mācību gadu ir Augstkalnes vidusskolas struktūrvienība, tiks slēgta. Divdesmit bērnu, sākot no piecu gadu vecuma, tiks vesti uz gandrīz desmit kilometru attālo Augstkalni.

Bukaišu muižas ēku par savu skolu sauc jau četras bukaišnieku paaudzes. Tomēr kopš 2014. gada skola ir Augstkalnes vidusskolas struktūrvienība. Sākotnēji vēl bijušas piecas klases, bet šajā mācību gadā divos apvienoto klašu komplektos zinības apgūst vien 17 pirmo-ceturto klašu bērni un septiņi pirmskolas apmācības audzēkņi.

"Klasē jābūt vismaz astoņiem bērniem, lai tā varētu pastāvēt, un trīs klases apvienot, protams, ka nevar, un tas arī būtu neiespējami grūti," teica struktūrvienības''Bukaišu skola'' vadītāja Daila Bērziņa.

Tomēr bērnu skaits joprojām turpina sarukt un nākamgad jau būtu problēmas nokomplektēt pat apvienotās klases, tāpēc pieņemts lēmums šovasar struktūrvienību slēgt.

"Pirmās-otrās klases apvienotajā klasītē plānoti seši skolēni, bet 3.-4. apvienotajā klasē septiņi skolēni.  Pašvaldība gan ir pieļāvusi to, ka klasi varētu komplektēt no astoņiem skolēniem, bet mēs ņemam vērā arī to, ka valsts mērķdotāciju dod uz 11,5 normētajiem skolēniem," teica Tērvetes novada izglītības darba koordinatore Inita Roze.

Speciāli neviens vecāks bērnus nesūtot uz citu skolu, vien faktiskais iedzīvotāju skaits joprojām sarūk. To parādot arī savstarpējie novadu norēķini, kur Bukaišu vārds redzams bieži.

Lai dzīvība ēkā nepazustu pavisam, nākamgad tur veidos tādu kā atbalsta centru bērniem.

"Es palikšu kā atbalsts visos pasākumos, organizējot viņiem dabas izpētes pulciņu, organizējot jeb saglabājot arī mūsu skolas un Bukaišu vēsturi, jo tie materiāli ir savākti. Un es negribu, lai viņi aizietu postā, un gribu, lai kaut kāds patriotisms arī mūsu bērnos ieaug," saka skolotāja Skaidrīte Urbāne.

Vairāk reformu tuvākajā laikā Tērvetes novada skolās, kur šogad mācās 295 skolēni, neesot plānots. Neskaidra esot vien vidusskolas posma nākotne Augstkalnē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt