Ārpus Rīgas

Rēzeknē «Clean R» netiek galā ar trotuāru tīrīšanu

Ārpus Rīgas

Valsts meliorācijas tīkla sakārtošanā cer ieguldīt vairāk nekā 3 miljonus eiro

''Kursas Laika'' galvenā redaktore Anita Kantāne par viltus gājējiem

Pēc biedēkļa parādīšanās uz ceļa Grobiņā traģiskas avārijas neesot notikušas

Pēc biedēkļa jeb viltus gājēja uzstādīšanas uz autoceļa Grobiņā traģiski ceļu satiksmes negadījumi tur vairs neesot notikuši, Latvijas Radio stāstīja reģionālā laikraksta "Kursas Laiks" galvenā redaktore Anita Kantāne.

Šāds viltus gājējs uzstādīts ne tikai Grobiņā, bet arī Jūrkalnē. Abas figūras ir branga cilvēka augumā. Biedēklis Grobiņā gatavots no metāla vai līdzīga materiāla, bet Jūrkalnē uzstādītais biedēklis vairāk izskatās pēc rēga, kas nāk ārā no krūmiem, teica Kantāne.

Viltus gājēji jeb figūras ar atstarojošiem elementiem domāti, lai disciplinētu autovadītājus. Taču tie radījuši arī neapmierinātību un aizrādījumus.

Neapmierinātība ar viltus gājējiem tiek skaidrota ar to, ka autovadītājiem, ieraugot šādu biedēkli, nav skaidrs, kā rīkoties šādā situācijā. 

“Autovadītājam pirmo reizi ieraugot šo figūru, tas varbūt dod labumu, jo viņš sabremzē, bet ikdienā tas rada bīstamību. Autovadītājs pierod pie cilvēka tēliem ceļa malās un tos sāk ignorēt. Tāpat tie aizsedz skatu un šoferiem ceļš ir grūtāk pārredzams,” tā laikrakstam norādījis Ceļu satiksmes un drošības direkcija (CSDD) Liepājas nodaļas priekšnieka vietnieks Arnis Jekste.

Taču vienlaikus tiek atzīts, ka Grobiņā ceļa posmā, kur uzstādīts biedēklis, traģiski ceļu satiksmes negadījumi ar bojāgājušiem cilvēkiem vairs nav notikuši. Līdz ar to mērķis ir attaisnojies, lēš pašvaldībā.

"Kursas Laiks" raksta, ka atstarojošās figūras uzstādītas 2016. gada rudenī, un, par spīti dažādu instanču iebildumiem, pašvaldība tās nav noņēmusi. Biedēklis atrodas pie autoceļa A9, kas vijas cauri Grobiņa. Savukārt Jūrkalne biedēklis uzstādīts pašvaldības teritorijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti