Pēc bērnu ģībšanas dziesmu svētkos rosina noteikt sodus pasākumu rīkotājiem

Reaģējot uz daudzo bērnu ģībšanu pērnā gada skolēnu dziesmu svētkos, tiesībsargs rosina noteikt administratīvo atbildību bērnu pasākumu organizatoriem par bērnu tiesību apdraudējumiem publisku pasākumu laikā. 

Par likumā noteikto bērnu tiesību pārkāpumu tiesībsargs rosina sodīt organizatorus ar naudas sodu no 70 līdz 280 eiro, bet par atkārtotiem pārkāpumiem – līdz 430 eiro.

Tiesībsarga vēstuli ar pārmetumiem skolēnu dziesmu un deju svētku rīkotājiem kopā ar ierosinātajiem grozījumiem Administratīvo pārkāpumu kodeksā otrdien, 10.maijā, skatīs Saiemas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija.

Kā norāda komisijas vadītāja Inese Laizāne (Nacionālā apvienība), šādi grozījumi neskartu iepriekšējo svētku rīkotājus, bet, iespējams, liktu vairāk izvērtēt riskus nākotnē.

"Mēs komisijā uzklausīsim gan tiesībsargu, gan Izglītības un Tieslietu ministrijas, kā arī dažādu organizāciju viedokļus. Personīgi es domāju, ka atbildībai noteikti ir jābūt. Patiesībā jau atbildībai ir jābūt par jebkuru pasākumu. Tas ir vērtējams priekšlikums. (..) Ziņojums par dziesmu svētkiem, cik atceros, neuzskatīja, ka organizatori ir vainīgi, bet tas jebkurā gadījumā būtu [labi] – jebkuram, kurš nākotnē organizē šādus pasākumus, preventīvi izvērtēt riskus, kuri var iestāties," sacīja Laizāne.

Jau ziņots, ka 11.Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki noslēdzās ar grandiozu koncertu Mežaparkā, tomēr svētku nedēļa ir palikusi atmiņā arī ar vairāku desmitu bērnu ģībšanu ģenerālmēģinājumā 11.jūlijā. 17 bērni nonāca slimnīcā. Pēc notikušā rīkotāji nolēma gala koncerta programmu mazliet saīsināt, un bērni tajā vairs neģība.

Pēc svētkiem Izglītības un zinātnes ministrija izveidoja komisiju, kurā ministrija kopā ar rīkotājiem un operatīvajiem dienestiem izmeklēja bērnu ģībšanas iemeslus. Komisijas gala ziņojumā secināts, ka ģībšanu izraisījuši vairāki apstākļi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti