Pēc bērna nāves Ventspils peldbaseinā darbu pamet instruktors

Pēc traģiskā negadījuma olimpiskā centra “Ventspils” peldbaseinā, kur peldēšanas apmācību nodarbībā bojā gāja bērns, darbu pamet instruktors, bet dome aicina vērtēt arī citas personas un uz laiku aizliedz peldēšanas nodarbības.

Ventspils domes pārstāve Baiba Vanaga
00:00 / 00:25
Lejuplādēt

Negadījuma izvērtēšanai izveidotā pašvaldības komisija rosināja atstādināt vecāko peldēšanas instruktoru, kura uzraudzībā notika negadījums, taču viņš uzrakstīja atlūgumu. Komisija aicina vērtēt arī sporta skolas un olimpiskā centra amatpersonu atbildību.

Tāpat Ventspils domes speciāli izveidota komisija starpziņojumā nākusi klajā ar virkni secinājumiem un uzdevumiem. Pirmkārt, Ventspils aicinās Izglītības ministriju peldēšanas apmācībām radīt normatīvus.

Dome atradusi nepilnības arī pašu īstenotajās apmācībās, tāpēc plāno padziļinātas pārbaudes.

Dome uzdevusi olimpiskajam centram un pašvaldības Izglītības pārvaldei pārbaudīt sporta treniņu vadītāju kvalifikācijas atbilstību prasībām. Iecerēts izvērtēt pilsētas skolu audzēkņu peldēšanas apmācību organizēšanas kārtība, kā arī pārliecināties par skolotāju prasmi sniegt pirmo palīdzību.

Līdz izvērtējumiem rosina uz laiku pārtraukt peldēšanas nodarbību organizēšanu.

Ventspils dome aicinās Izglītības un zinātnes ministriju novērst to, ka normatīvie akti neregulē peldēšanas apmācību organizēšanu un norises kārtību valstī.

Ziņots, ka oktobra sākumā Ventspils mazajā peldbaseinā peldēšanas apmācību nodarbības laikā bojā gājis bērns. Lai gan bērnam nekavējoties uz vietas sniegta pirmā palīdzība un izsaukta mediķu ekipāža, tomēr viņa dzīvību glābt neizdevās.

Domē iepriekš norādīja, ka treneris ir profesionālis, strādājis par glābēju vairāk nekā 10 gadus. 

Pēc traģēdijas tika secināts, ka peldēšanas nodarbībās mazi bērni pastāvīgi ir jāuzrauga ne tikai trenerim, bet arī glābējam vai instruktoram.  Tāpēc nolemts pieņemt darbā papildu instruktorus un arī nodrošināt videonovērošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti