Pēc asfalta paraugu izvērtēšanas Jēkabpils dome vēršas policijā par iespējamu līdzekļu izkrāpšanu ielu izbūvē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ņemot vērā asfalta paraugu izvērtēšanā atklātas nepilnības, Jēkabpils pašvaldība ir vērsusies policijā par iespējamu pašvaldības līdzekļu izkrāpšanu projektā "Dūmu ielas, Atmodas ielas un Kadiķu ielas pārbūve Jēkabpilī", kuru īstenoja domes opozicionāra Aigara Nitiša (Latvijas Zaļā partija) vadītais uzņēmums SIA "Ošukalns".

Ceturtdien domes sēdē, atbildot uz Nitiša jautājumu, vai ir saņemti Bebru mikrorajona ielās ņemto asfalta paraugu izvērtēšanas rezultāti, domes priekšsēdētāja vietniece Kristīne Ozola ("Progresīvie"), kura pašlaik faktiski pilda mēra pienākumus, apgalvoja, ka saskaņā ar rezultātiem asfalta segums, kuram vajadzētu būt desmit centimetru biezam, ir aptuveni septiņus astoņus centimetrus biezs.

"Vidēji iztrūkst 20%, kas no tāmes, kas bija paredzēta projektā, ir vairāk nekā 56 000 eiro. Par šo faktu ir nosūtīts iesniegums Valsts policijai," sacīja Ozola.

Iesniegumā arī lūgts uzdot Būvniecības valsts kontroles birojam veikt pārbaudi par visu veikto būvdarbu, būvmateriālu atbilstību būvprojektam un normatīvo aktu prasībām. Pēc Ozolas paustā, tiesībsargājošajām iestādēm būs jālemj, vai kādas personas saucamas pie kriminālatbildības par pašvaldības finanšu līdzekļu izkrāpšanu.

"Attiecībā uz civiltiesisko līgumu starp pašvaldību un būvnieku, tālāk tas ir diskusiju, abu pušu vienošanās jautājums, vai būvnieks atzīst to, ka būve ir izbūvēta nekvalitatīvi, un šo iztrūkumu," sacīja Ozola.

Nitišs sēdē apgalvoja, ka uzņēmumam nav pieejami veikto ekspertīžu rezultāti, un jautāja, vai viņam kā deputātam ar dokumentiem būs iespējams iepazīties. Ozola, to komentējot, sacīja, ka šajā gadījumā vēl jāvērtē, vai Nitišs, pārstāvot būvnieku, var to darīt kā deputāts. Viņa arī apgalvoja, ka dokumenti pašlaik ir uzskatāmi par lietiskajiem pierādījumiem, jo nodoti policijas rīcībā, taču Nitišs uzsvēra, ka, kamēr lieta nav ierosināta, dokumenti par lietiskajiem pierādījumiem nav uzskatāmi.

KONTEKSTS:

Jūnija sākumā Jēkabpilī veikta asfaltbetona paraugu urbšana Bebru mikrorajona ielās, ko izbūvēja vietējā deputāta Nitiša vadītais uzņēmums "Ošukalns".

"Ošukalna" izbūvētajās ielās asfalta kvalitāte pārbaudīta jau vairākkārt. Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka 2018. gadā Latvijas Televīzijas raidījums "Aizliegtais paņēmiens" vēstīja, ka asfaltbetona segums Bebru mikrorajona ielās Jēkabpilī ieklāts neatbilstoši iepirkuma prasībām. Segumam vajadzētu būt desmit centimetrus biezam, bet, veicot kontrolurbumus, esot ticis konstatēts, ka tas ir tikai četrus līdz piecus centimetrus biezs.

Savukārt pērn pēc atkārtotiem kontrolurbumiem Zaļās ielas posmā Jēkabpilī "Ošukalns" atkārtoti veica asfaltseguma ieklāšanu.

Šomēnes, piedaloties domes vadībai, "Ošukalna" pārstāvjiem, pašvaldības atbildīgajiem speciālistiem, kā arī mediju pārstāvjiem, objektā paņemti kontrolurbumu paraugi Mežrūpnieku ielā 8, Bebru ielā 8 un krustojumā starp Bebru ielu 4. un 5.namu.

Būvdarbi objektā pabeigti 2017. gada novembrī. Projektam "Dūmu ielas, Atmodas ielas un Kadiķu ielas pārbūve Jēkabpilī" līdz 2022. gadam ir spēkā noteiktais garantijas laika termiņš.

Pārbūves darbu laikā tika atjaunoti lietus ūdens, kanalizācijas, ūdensvadu tīkli, uzstādīti jauni apgaismes stabi, atjaunots ielu segums, veikta teritorijas labiekārtošana un apzaļumošana, kā arī ievērojami tiks palielināts automašīnu stāvvietu skaits. Kopējās projekta izmaksas ir 2 831 493 eiro.

"Firmas.lv" dati liecina, ka opozīcijas deputāta vadītā uzņēmuma apgrozījums 2019. gadā bijis 41,437 miljoni eiro, bet peļņa sasniegusi 1,9 miljonus eiro. Finanšu dati par pērno gadu vēl nav pieejami.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti