Pēc aptuveni 80% balsu saskaitīšanas EP vēlēšanās uzvar «Jaunā Vienotība»

Pēc aptuveni 80% balsu saskaitīšanas Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās vislielāko vēlētāju atbalstu ieguvusi "Jaunā Vienotība", liecina Latvijas Televīzijas rīcībā esošā neoficiālā informācija.

"Jaunā Vienotība" ieguvusi 26% balsu. Tai seko "Saskaņa" ar 18%, Nacionālā apvienība ar 16% un "Attīstībai/Par!" ar 12%. Savukārt 7% savākusi Latvijas Krievu savienība (LKS).

"Jaunā Vienotība", "Saskaņa" un Nacionālā apvienība katra EP varētu iegūt pa divām vietām, bet LKS un "Attīstībai/Par!" – 1.

Vēl pāragri spriest, tieši kuri kandidāti iekļuvuši Eiropas Parlamentā, jo to noteiks arī krustiņu un svītrojumu attiecība. Tomēr, visticamāk, ievēlēts Valdis Dombrovskis ("Jaunā Vienotība"), Sandra Kalniete ("Jaunā Vienotība"), Roberts Zīle (Nacionālā apvienība), Ivars Ijabs ("Attīstībai/Par!") un Tatjana Ždanoka (LKS). 

Tā kā visas balsis vēl nav saskaitītas, EP iekļuvušo deputātu saraksts vēl var mainīties. Oficiālos vēlēšanu rezultātus Centrālā vēlēšanu komisija paziņos naktī uz pirmdienu, kad EP vēlēšanas būs noslēgušās visās Eiropas Savienības valstīs.

Lai gan visos vēlēšanu iecirkņos aktivitāte vēl nav apkopota, EP vēlēšanās līdz sestdienas, 25. maija, plkst.20.00 kopumā nobalsojuši 472 310 jeb 33,45% balsstiesīgo vēlētāju.

 

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti