4. studija

Kur nonāk pārpalikumi no Salu tilta remonta? Paskatieties zem tilta!

4. studija

Kā rīkoties, ja pircējs dārgā veikalā nejauši sabojā preci?

Šoks: divas apbedīšanas firmas sakaujas par līķi

Pēc apbedīšanas biroja maiņas mātei problēmas apglabāt dēlu un atgūt samaksāto

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Apbedīšanas kompāniju savstarpējās nesaskaņas beidzās ar rupjībām un liegumu mātei savu dēlu apglabāt kāzu uzvalkā. Mātei no viena apbedīšanas biroja tā arī neizdevās atgūt iemaksāto naudu un dēla drēbes, ziņoja LTV raidījums “4. studija”.

Māris bijis strādīgs, ļoti izpalīdzīgs, asarām acīs stāstīja māte. Dēls savā 31 gadu neilgajā mūžā viņai dāvājis trīs mazbērnus, jaunākajam bērniņam vēl nav pat mēnesis. Diemžēl jaunais vīrietis pēkšņi dārza darbu laikā miris.

Ātrā palīdzība, konstatējusi nāvi, jaunā vīrieša mirstīgās atliekas atstāja nelaimes vietā.

“Viņš gulēja zemē, ilgi gulēja. Pēc tam es domāju, jāsauc apbedīšanas birojs. Piezvanījām te Valkas “Elsonam”. Tie jau bija gatavi braukt. Pēc kāda laika parādās Valmieras policija un saka - nē, mums ir noslēgts līgums ar “Ritus”. Tie jāsūta atpakaļ,” stāstīja Māra mamma Marija Aleksejeva.

Valsts policijas Valmieras iecirkņa pārstāve Sintija Gulbe raidījumam skaidroja – “lai izslēgtu vardarbības iespēju, policija vienmēr ierosina kriminālprocesu, un cilvēka mirstīgās atliekas tiek nosūtītas Tiesu medicīnas ekspertīžu centram ekspertīžu veikšanai”.

“Tā kā policijai nav ne tāda transporta, ne aprīkojuma, lai cilvēku nogādātu līdz morgam, ir noslēgts līgums ar uzņēmumu, kurš šo pakalpojumu veic fiziski – nogādāt līdz morgam cilvēka mirstīgās atliekas,” skaidroja Gulbe.

Vidzemē cilvēku mirstīgās atliekas līdz tiesu medicīnas ekspertīžu centram nogādā firma “Ritus”. Viņi arī ģimenei automātiski piedāvājuši savus apbedīšanas pakalpojumus, solot arī izpildīt ģimenes vēlmi Māri kremēt.

Apbedīšanas kompānija “Ritus” 4. studijai atzina, ka mirušos ved uz Vīlandes krematoriju Igaunijā, katru mēnesi - vismaz 50 cilvēku mirstīgās atliekas.  

Kundze par sava dēla kremēšanu un atvadīšanos kopumā apbedīšanas pakalpojumu sniedzējam “Ritus” bija samaksājusi 614 eiro. Tomēr mātes sirds bija nemierīga.

“Es nolēmu, ka es negribu pēc tam gaidīt, pēc visas tās ceremonijas, ka viņu aizvedīs uz Igauniju. Kas tur būs un kā tur būs. Mēs pēdējā momentā pārdomājām,” stāstīja māte.

Valmieras krematorijas pārstāvis, ģimenes pilnvarotā persona Edgars Timpa raidījumam pastāstīja, ka mirušā piederīgie sazvanīja krematoriju un “lūdza palīdzēt jautājumā saistībā ar apbedīšanu. Bija zināmā šoka stāvoklī. Raudāja.”

Krematorija pārstāvji piekrita, un devās uz “Ritus”, lai saņemtu Māra mirstīgās atliekas un arī drēbes, kurās ģimene gribēja viņu apglabāt.  

“Es saku, paņem arī drēbes - es gribēju kāzu uzvalkā viņu apglabāt. Viņi pateica, ka neatdos, tikai piederīgajiem atdos tās drēbes, un iesita tam pilnvarotajam,” stāstīja māte.

Apbedīšanas kompānijā “Ritus” ģimenes pilnvarotā jurista iesniegto dokumentu neņēma vērā.  

Vienošanās par mirušā transportēšanu uz citu morgu, ģimenes naudas atgūšana, kā arī izvadīšanai nepieciešamā apģērba atgūšana vainagojās ar rupjībām, personas cieņas aizskaršanu un pat kaušanos – viss fiksēts audioierakstā, kas nonācis arī ''4. studijas'' rīcībā.

Edgars Timpa “Ritus” pārstāvjiem skaidroja, ka ģimene atsakās no “Ritus” pakalpojumiem, taču saņēma rupju atbildi. Timpa raidījumam stāstīja, ka viņam iesists pa seju.  

Savukārt “Ritus” vadītājs Edmunds Litiņš raidījumam skaidroja, ka “mēs viņus palūdzām pieklājīgi iziet ārā, viņi negāja. Nu, mēs viņus nedaudz pastūmām.  [..] Kāds ir pa muti dabūjis - nevajag pārspīlēt, viņi vienkārši šobrīd grib uztaisīt traci.”

Skandāla atrisinājums pagaidām ir šāds - ģimenes pilnvarotā persona jeb konkurējošā apbedīšanas biroja pārstāvis pēc piekaušanas atlabst mediķu uzraudzībā.

Mātei izdevās no sava dēla cieņpilni atvadīties. Viņu kremēja vietējā Valmieras krematorijā, nevis Igaunijā.

Mamma gan, atvadoties, vēlējās savu dēlu redzēt kāzu uzvalkā – kā dienā, kad viņš jutās laimīgs. Diemžēl gan uzvalks, gan iemaksātie 614 eiro joprojām atrodas uzņēmumā “Ritus”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti