Dienas ziņas

Ventspils bibliotēka turpina strādāt

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Daļēji atjaunoti ambulatorie pakalpojumi

Pēc ambulatoro pakalpojumu atjaunošanas poliklīnikās ierastā dzīve vēl nav atgriezusies

Ceļu pie medicīnas speciālistiem martā pacientiem liedza Covid-19 ierobežojošie pasākumi. Tagad ambulatorā veselības aprūpe gan daļēji atjaunota, bet daudzi pacienti no pierakstiem atsakoties. Vairāki speciālisti un manipulācijas joprojām nav pieejami ne ar nosūtījumu, ne maksājot pilnu summu.

Stingri kontrolējot pacientu plūsmu un ievērojot citus drošības pasākumus, poliklīnikās daļēji atsākta ambulatoro pakalpojumu sniegšana. Tas gan nenozīmē, ka tikt pie speciālista var tāpat kā pirms ierobežojumu stāšanās spēkā.

"Šobrīd mums pieņem speciālisti traumatologs, narkologs, pulmonologs, neirologs kā arī ķirurgs traumatologs un okulists, bet tikai akūtos un neatliekamos gadījumos. Iepriekšējā darba dienā speciālists izvērtē, vai šo pacientu viņš pieņems attālināti vai klātienē," sacīja Tukuma poliklīnikas virsmāsa Solvita Korna-Rēķe.

Lielākā noslodze pašreiz ir reģistratūras darbiniekiem, jo interese veikt izmeklējumus, kā arī nokļūt pie nepieciešamajiem speciālistiem esot ļoti liela. Tomēr pieraksti tiek veikti tikai pie tiem speciālistiem, kuri šobrīd jau atsākuši pieņemšanas.

"Pirmreizējos un akūtos mēs pierakstām, bet pārējiem liekam zvanīt pēc 12. maija," norāda reģistratore Agnese Buivide.

Apzvanīti tiekot arī tie pacienti, kuriem pieraksts bijis uz martu un aprīli. Pēc vairāk nekā mēneša ilgās gaidīšanas daudzi no došanās uz poliklīniku tomēr atsakoties. Vai cilvēki tikuši galā pašu spēkiem vai griezušies pēc palīdzības neatliekamajā dienestā, tas gan neesot zināms. Poliklīnikā uzrunātajiem pacientiem veselības problēmas radušās tikai nesen un esot liels prieks, ka pie ārsta varēs tikt.

"Man trāpījās, ka viens atteicās no rindas, tāpēc es nemaz nezinu, cik liela rinda bija," saka Tukuma novada iedzīvotājs Edgars. Mediķi gan uzsver, ka pēc iespējas ātrāk būtu jāatsāk arī citi ambulatorie pakalpojumi, jo sekas, piemēram rehabilitācijas trūkumam, kas pašreiz nav atļauto pakalpojumu klāstā, varot būt pat invaliditāte uz mūžu.

Līdzīga situācija ir arī citās reģionu poliklīnikās. Tomēr pašlaik vēl esot pāragri spriest, cik lielu ietekmi būs atstājuši Covid-19 izplatības dēļ pārtrauktie ambulatorie pakalpojumi. "Es baidos par to, kāda tā aina atklāsies tanī brīdī, kad pilnībā atjaunos ambulatoros pakalpojumus, kad cilvēks brīvi varēs atnākt pie ārsta. Kas tad būs, kādu ainu tad mēs ieraudzīsim?" bažas pauž Bauskas slimnīcas valdes locekle Mirdza Brazovska.

Pašlaik medicīnas iestāžu vadītāji cer, ka pēc 12. maija varētu tikt atsākta arī citu pakalpojumu sniegšana, tostarp arī plānveida operācijas un maksas pakalpojumi.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti