Panorāma

Latvija atzīmē 15 gadus NATO

Panorāma

Par Rīgas otro vicemēru ievēl Vadimu Baraņņiku

Rīgai neizmaksās dotāciju par invalīdu pārvadāšanu

Pēc aizdomām par izdomātiem invalīdiem «mikriņos» aptur dotāciju Rīgas domei

Rīgas dome pagaidām nesaņems valsts dotāciju par personu ar invaliditāti pārvadāšanu sabiedriskajā transportā. Sabiedriskā transporta padome piektdien, 29. martā, nolēmusi apturēt otrā ceturkšņa dotācijas izmaksu saistībā ar aizdomām par "izdomātiem invalīdiem" kompānijas "Rīgas mikroautobusu satiksme" transportā. Apturētā summa ir 2,2 miljoni eiro.

Autotransporta direkcijas pārstāve Inese KrūmiņaZane Mače
Trīs ceturtdaļas naudas, ko valsts maksā pašvaldībām par personu ar invaliditāti pārvadāšanu sabiedriskajā transportā, saņem Rīga. Raidījums "Nekā personīga" iepriekš ziņoja, ka "Rīgas satiksmes" meitasuzņēmums "Rīgas mikroautobusu satiksme", iespējams, pārvadāto invalīdu skaitu pārspīlē. Aizdomas rada lielais invalīdu īpatsvars, salīdzinot ar citiem pārvadātājiem. Piemēram, pērn katrs sestais pasažieris Rīgas mikroautobusos bijis ar pirmās vai otrās grupas invaliditāti, savukārt "Rīgas satiksmē" – tikai katrs divdesmit piektais. 

 

Lai pārliecinātos, vai personas ar invaliditāti mirkoautobusus tiešām izmanto tik bieži, cik uzņēmums saka, Autotransporta direkcijas pārstāvji sākuši doties līdzi kontrolieriem reisos, kuros invalīdu skaits esot visaugstākais. 

"62 pārbaudēs esam bijuši, par 47 reisiem mums ir arī saņemta informācija un statistika, un no šiem 47 reisiem tikai 16 reisos bija personas ar pirmās, otrās grupas invaliditāti. [..] Tālāk mūsu nākamā darbība būs apkopot informāciju. Ko nav mūsu spēkos pārbaudīt, to mēs lūgsim darīt Valsts policijai, pārbaudīt no viņu puses," teica Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš.

Aizdomas par krāpšanos pastiprina arī tas, ka atsevišķi pasažieri ar invaliditāti sabiedriskajā transportā it kā braucot vairākus simtus reižu mēnesī. "Rīgas satiksmes" pagaidu valdes loceklis Jānis Meirāns pārmetumus noraida.

"Viņi izmanto gan "Rīgas mikroautobusu satiksmi", gan "Rīgas satiksmi". Viena no hipotēzēm – cilvēks strādā par kurjeru. Mēs viņam nevaram aizliegt. Viņam pienākas atlaides vai atvieglojumi, viņš tās arī izmanto," sacīja Meirāns.

Viņš arī stāstīja –  mikroautobusos esot retāk jāstāv kājās, tāpēc invalīdiem tie esot ērtāki. Tomēr aizdomas par krāpšanos likušas Sabiedriskā transporta padomei pagaidām neizmaksāt Rīgai ieplānoto 2,2 miljonu eiro avansu par invalīdu pārvadāšanu gada otrajā ceturksnī. "Rīgas satiksmes" darbu tas neietekmēšot.

"Tas, protams, nav patīkami, bet tas nav nekas kritisks. Tā summa ir 800 tūkstoši mēnesī. Mums ir finanšu situācija uzlabojusies. Mēs jūtam, ka tas mums neradīs nekādus tūlītējus draudus," teica "Rīgas satiksmes" pārstāvis.

Autotransporta direkcijas vadītājs Godiņš vēl piebilda – kopš publiski parādījušās ziņas par iespējamo krāpšanos ar invalīdu biļetēm, pasažieru skaits ar invaliditāti Rīgā esot samazinājies. Vai Rīgai tomēr maksāt dotāciju par invalīdu pārvadāšanu, Sabiedriskā transporta padome varētu lemt aprīļa beigās.

Autotransporta direkcijas pārstāve Inese Krūmiņa klāstīja, ka direkcija pēc informācijas apkopošanas un analīzes vērsīsies tiesībsargājošajās iestādēs, ņemot vērā, ka būs nepieciešama "apkopoto datu atbilstības padziļināta pārbaude".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt