Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Paulu Princi

Rīta Panorāma

Intervija ar Ministru prezidentu Māri Kučinski

Latvijas - Krievijas robežas demarkācija

Pēc 8 gadu darba pabeidz Latvijas–Krievijas robežas demarkāciju

Noslēdzot vairāk nekā astoņu gadu darbu, trešdien, 25.oktobrī, Ārlietu ministrijā tiks parakstīti Latvijas un Krievijas valsts robežas demarkācijas gala dokumenti. Darbs pie demarkācijas prasīja ilgu laiku, jo runa ir par katru metru, LTV “Rīta panorāmā” norādīja Latvijas-Krievijas Kopīgās demarkācijas komisijas līdzpriekšsēdētāja, Latvijas ģenerālkonsule Sanktpēterburgā Irina Mangule.

Latvijas-Krievijas robežlīguma noslēgšana un ratifikācijas bija ilgi gatavots notikums, un pēc tā noslēgšanas robežas demarkācija  sākās 2009.gadā. Uz Latvijas-Krievijas robežas, kuras kopējais garums ir 283,6 kilometri, ir izvietotas 648 robežzīmes.    

Kad demarkācijas dokumentus apstiprinās abu valstu valdības un pēc savstarpējas notu apmaiņas robežas demarkācijas process būs pabeigts.

Komisijas uzdevums bija Latvijas un Krievijas valsts robežas līnijas noteikšana dabā, robežzīmju uzstādīšana un demarkācijas dokumentu sagatavošana.

Mangule pauda, ka robežas demarkācija nav robežstabiņu ielikšana mazdārziņos, tā nebija pastaiga pa asfaltētu ceļu, daudzviet robeža iet pa mežiem, purvainiem apvidiem, kur pat nevar iziet, darbinieki briduši purvā pat līdz jostas vietai un viņiem krituši virsū koki, tas pat bija diezgan riskants darbs.

Eksperti darbā marķēja robežu vispirms ar pagaidu mietiņiem, fiksēja koordinātes, tās tika saskaņotas un tikai tad brigāde varēja jau likt robežstabus.    

Tagad visa robeža ir nomarķēta un ir izdarīts liels darbs, uzsvēra Mangule. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti