Panorāma

Slepkavība Embūtē izgaismo dienestu bezdarbību

Panorāma

Akcijā «Nepaej garām!» vāc līdzekļus īpašo bērnu nometnēm

Pēc 40 gadiem Jēzus skulptūra atgriežas domā

Pēc 40 gadiem Rīgas Domā atgriežas Jēzus koka skulptūra

Īpaši šie Augšāmcelšanās svētki būs Rīgas Doma baznīcai. Pēc 40 gadu prombūtnes katedrāles dienvidu joma apsīdā atgriezīsies skulptūra, kuras meklēšana līdzinās stāstam ar detektīva elementiem. 

Nezināma kokgriezēja darinātais Jēzus bija pazudis, līdz redzīgas acis to atpazina baznīcai  blakus esošajā ēkā. 

Rūpīgi satītā koka skulptūra no Restauratoru izstādes Rīgas Biržā atgriezās savā kādreizējā vietā.  Mācītājs Elijs Godiņš skulptūras meklējumus sāka tad, kad uzsāka kalpošanu Rīgas Domā. 

Viņa uzmanību piesaistīja kāda ārvalstīm domāta grāmata, kas Rīgā nemaz nebija nopērkama. Bildē redzams, ka virs Broicenas, Kūlmana un Grēves dzimtas kapenēm atrodas kokgriezumā attēlots Jēzus. Bet kur to meklēt? Atradēja gods pieder baznīcas atjaunošanas darbu vadītājam Ronaldam Lūsim. Viņš to pamanīja blakus esošā Vēstures un kuģniecības muzeja fondos. 

Lieldienu laikā mācītājam ir arī dzimšanas diena, un Jēzus atgriešanās savā vietā ir labākā dāvana.
Kokgriezums apsīdā atgriežas pēc vairākiem gadu desmitiem. 

No Doma kādreizējās greznības palicis maz. Un  baznīca vēl glabā daudzus  noslēpumus. Pilnīgi iespējams, ka velves slēpj gleznojumus. Tāpat ir jautājums, kur palikušas pārējās apgleznotās durvis, ja te ir vairs tikai vienas. Zem baznīcas grīdas ir apbedījums pie apbedījuma – zem koka grīdas ir 150 kapu plāksnes.  

Padomju laikā pārkrāsotas arī kanceles skulptūras. Arī šo skulptūru restauratore lobīja gluži kā sīpolu. Viena noņemtā krāsu kārta atklāja nākamo. Bet tā joprojām nebija pēdējā, īstā. 

Koka skulptūras “Augšāmcēlies Kristus” autors ir nezināms, bet tagad skulptūra atgriezusies savā vietā – augšāmceltais Kristus virs kapenēm. 

Pie atgūtās skulptūras svētdien notiks arī Lieldienu dievkalpojums. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti