Dienas notikumu apskats

Miris jau otrs Krievijas izlūkdienesta priekšnieks

Dienas notikumu apskats

Mogerīni Ankarā: Stipra Turcija ir demokrātiska Turcija

Pēc 20 gadiem Sesks noliek Liepājas mēra pilnvaras

Pēc 20 gadiem Sesks noliek Liepājas mēra pilnvaras

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Liepājā ir notikusi gaidītā mēru rotācija. Trešdien Liepājas domes ārkārtas sēdes laikā tika ievēlēts jauns domes priekšsēdētājs, deputāts no Latvijas Reģionu apvienības, bijušais AS „Liepājas papīrs" valdes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis.

Līdzšinējais Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks no Liepājas partijas kļuvis par domes priekšsēdētāja vietnieku stratēģiskās plānošanas jautājumos.

Līdz šim pilsētas domē šāda amata nebija, turklāt gaidāma vēl divu deputātu rotācija. 

Uldis Sesks: Par mēra amata atstāšanu
00:00 / 00:52
Lejuplādēt

 “Šis ir plānots solis, kas šodien noticis bez pārsteigumiem.  Es tiešām vairāk gribētu laiku tagad veltīt ģimenei un nedaudz arī atvilkt elpu,” sacīja Sesks.

Taču viņam ir arī “skaidri diezgan lieli mērķi, uz kuriem es gribu virzīties nākamajos gados, un tas, ko es Liepājā šobrīd plānoju darīt, ir stratēģiskā plānošana. Mēs esam iegājuši jaunā simtgadē ar jaunajiem izaicinājumiem šajā mainīgajā pasaulē un gribam atrast vietu gan pilsētai, gan reģionam un varbūt arī ar Latvijas stratēģiskiem ļaudīm plānot nākamos gadus, lai Liepāja kļūtu par stabilu Eiropas pilsētu,” sacīja Sesks.

Sesks arī atzina, ka vēlējās turpināt darbu Liepājā, nevis, piemēram, Saeimā.

„Bieži vien lēmumus pieņemu intuitīvi. Es zināju, cik sašķelta būs Saeima. Tā nav tā vieta un vide, kur es gribētu atrasties ar savu zināšanu bāzi, kādu esmu uzkrājis 21 gada laikā. Pašreiz ir daudz nezināmo, nezinām, kāda būs valdība, kāds būs valsts un pilsētas budžets,” sacīja Sesks.

“Pagaidām pie šīs pagaidu valdības, ko vada Māris Kučinskis, es visbiežāk diskutēšu ar šo valdību, jo šie ministri man ir zināmi. Zinu, ko varu no viņiem lūgt, ko nē,” atzina Sesks.

Vilnītis stāstīja, ka tagad notiek cits posms, “šeit būs zināšanu pārneses, un, manuprāt, iespējams, ka pats galvenais, ka Liepājai un liepājniekiem tas būs labāk”.

Jānis Vilnītis: Par mēra pienākumu pārņemšanu
00:00 / 00:41
Lejuplādēt
 

Vilnītis jau šobrīd sācis strādāt, lai izveidotu sev jaunu biroja komandu. Decembrī darbu sākšot arī jauns sabiedrisko attiecību speciālists.

Lielākām izmaiņām domē būtu vajadzīgs lielāks deputātu mandātu skaits, spriež jaunais mērs.

„Mums ir piecas balsis, Liepājas partijai sešas. Ir līdzīgs balsu sadalījums, līdz ar to notiek cits posms, tāda kā zināšanu pārnese. Tas būs labāk Liepājai un liepājniekiem. Apzinos, ka zināma inerce būs, taču galvenais ir kopīgi strādāt, to aicināju darīt arī kolēģiem no Liepājas partijas,” sacīja Vilnītis.  

Kaut arī notikusi mēru rotācija, pašvaldībai izdevies saglabāt koalīcijas stabilitāti un darbs turpināsies.

Liepājas pilsētas domes sēdē ceturtdien tika apstiprinātas arī izmaiņas deputātu sastāvā, “Saskaņas” deputātam Valērijam Agešinam uzsākot darbu Saeimā, viņa vietā Liepājas domes deputāta krēslā sēdās Gaļina Skorobogatova.

Domes sēdes laikā  Latvijas Reģionu apvienības/ biedrības “Liepājnieki” deputāts Ģirts Kronbergs, kurš oktobrī demisionēja no domes priekšsēdētāja vietnieka amata, paziņoja par savu deputāta pilnvaru nolikšanu.

Kronbergs paziņoja, ka noliek deputāta mandātu, jo domē savu esot izdarījis. Septembrī Kronbergs atkāpās no domes priekšsēdētāja vietnieka amata -  tikai dažas dienas pēc tam, kad polittehnologs Reinis Točelovskis paziņoja, ka Sesku nomelnojošo pirmsvēlēšanu izdevumu "Par ko nekad nestāstīs Kurzemes Vārds" finansējuši LRA pārstāvji Vilnītis un Kronbergs, kuri to noliedza.

 “Ļaušu šai komandai strādāt tālāk. Ja esmu klupšanas akmens, tad negribu tāds būt. Te nav runa par spiedienu, es pats lemju par sevi,” sacīja Kronbergs.

 KONTEKSTS:

Autosportistu un uzņēmēju Uldi Sesku Liepājas domes priekšsēdētāja amatā ievēlēja 1997. gadā, kad pilsētā naudas trūkuma dēļ ziemā netika tīrītas ielas, bet ostā bija jātiek galā ar Krievijas armijas atstāto mantojumu.

Lai gan novērtējot Seska spēju izvest pilsētu no ekonomiskās krīzes, viņa agrākais politiskais pretinieks - Latvijas Reģionu apvienības pārstāvis, uzņēmējs Jānis Vilnītis  - pirms pēdējām pašvaldību vēlēšanām lika noprast, ka Sesks mēra krēslā aizsēdējies pārāk ilgi un pilsētai nepieciešamas pārmaiņas.

Tomēr vēlētāju doto balsu skaits Vilnītim un Seskam, kuri nevēlējās sadarboties ar "Saskaņu", neatstāja citu izvēli kā izveidot divu partiju koalīciju, noslēdzot vienošanos, ka Sesks tiek atkārtoti izvirzīts mēra amatam, bet rudenī pēc Saeimas vēlēšanām viņu nomainītu Reģionu apvienības pārstāvis.

Sabiedrībā tas jau raisījis diskusiju, vai Liepājā notikusī varas maiņa nav tikai formāla un patiesībā Seska valdīšana turpināsies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti