Dienas ziņas

Liepājā apskatāmi kara laika tērpi

Dienas ziņas

Mazina plūdu riskus Nīcas novadā

Pēc 20 gadiem Jaunpilī atgriezies 3x3 saiets

Pēc 20 gadiem Jaunpilī atgriezies «3x3» saiets

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Kopš 1990. gada ik gadu Latvijā notiek divi "3x3" saieti.Pirmais šogad notika Vecpiebalgā, bet šonedēļ saiets pēc 20 gadiem atkal atgriezies Jaunpilī. Tā vadmotīvs ir raksti, ko dalībnieki veido, meklē un apgūst 53 dažādas ievirzes darbnīcās. 

"3x3" saieta dalībnieki Jaunpils krāšņumu pirmoreiz uzlūkoja jau 1999. gadā. Tolaik uz saietu bija ieradušies 200 dalībnieki, bet šonedēļ šurp sabraukuši jau vairāk nekā 350 dažādu paaudžu latvieši. Latvisko sajūtu šoreiz vieno raksti, kas ir nometnes vadmotīvs.

"Raksti patiesībā mums ir visapkārt. Tie ir gan raduraksti, gan valoda, kas mums abiem ir ļoti svarīga.Tāpat daudz domājām par to, kā veidojas cilvēka liktenis, kas arī ir tāds raksts," stāstīja saieta vadītāja Ieva Krūmiņa.

Par likteņa rakstu var saukt arī gados jaunā, bet pieredzes bagātā saieta vadītāja Eduarda Krūmiņa nonākšanu "3x3". Viņš, kā pats stāsta, neesot piedalījies  tikai četrās Latvijā notikušajās kopā sanākšanās.

"Mans ceļš saistīts ar manu ģimeni, jo mani vecāki tika uzaicināti uz pirmo "3x3" Latvijā 1990. gadā. Pats piedzimu tikai 1991. gadā, un, tikko kā bija iespēja, tiku ņemts arī līdzi," stāstīja Krūmiņš.

Notikumiem bagātajā nedēļā saieta dalībnieki piedalās arī kādā no 53 ievirzēm. Mazākie kopā ar audzinātājām līmē un šķetina rakstus. Lielākie bērni apgūst seno latviešu saimnieču prasmes, tikmēr pieaugušie labprāt iesaistās amatniecības un rokdarbu apgūšanā. Īpaši svarīgi tas ir tiem, kuri latvietību iepazinuši tikai mītnes zemē.

"Visi četri mani vecvecāki ir no Latvijas, un latviešu valoda bija mana pirmā valoda. ASV gāju latviešu skolā. Mums vienmēr bija mazliet no latviešu kultūras Amerikā, bet ne tik daudz kā šeit Latvijā vai "3x3" nometnē," pastāstīja "3x3" saieta dalībnieks no ASV Arnolds Rupmejs Ruperts.

Viskošākā un radošākā ir kroņu darbnīca. Raibu raibajos rakstos savijušās dažādu tautu kultūras, bet par latviskumu šeit liecinot pozitīvā gaisotne.

"Visi ir savstarpēji  draugi. Tas ir tā kā viena liela kopiena, viena liela ģimene. Kā, manuprāt, arī Latvijā būtu jābūt," sacīja ievirzes vadītāja Zanda Zvīgule.

Starp saieta dalībniekiem esot arī tādas ģimenes, kuras jau cieši nolēmušas līdz nākamajam "3x3"saietam kļūt par 100% latviešiem. Arī Jānis Alberts Roberts Inveiss, kurš Latviju atstājis 13 gadu vecumā un to atkal ieraudzījis vien pēc pusgadsimta, sevi vairāk sauc par rīdzinieku.

 

"Un, lai kā laiki ir mainījušies, taču zeme, cilvēki, daba ir tie paši. To, ko cilvēks meklē, viņš parasti arī atrod, un es to esmu atradis šeit Latvijā," sacīja Inveiss.

Kopš pirmā "3x3" saieta Garezerā 1981. gadā tos apmeklējuši vairāk nekā 37 000 dalībnieku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti