PBLA 60.jubilejā pateicas trimdas latviešiem par paveikto Latvijas labā

Pasaules Brīvo latviešu apvienība (PBLA), kas ir centrālā organizācija trimdas latviešiem, trešdien, 5.oktobrī, svin savas pastāvēšanas 60. gadskārtu. Latvijas valdība PBLA apaļajā gadskārtā izteica pateicību trimdas latviešu par paveikto Latvijas labā.

Lai atskatītos uz apvienības ieguldījumu Latvijas neatkarības atjaunošanā, uz jubilejas konferenci sapulcējās latvieši no ASV, Eiropas, Dienvidamerikas, Austrālijas, Kanādas un arī Krievijas.

Rietumos dzīvojošie latvieši apvienību izveidoja 1956. gadā, lai sekmētu latviešu kultūras saglabāšanu mītnes zemēs un uzturētu dzīvu ideju par Latvijas neatkarības atjaunošanu.

Padomju gados apvienība informēja Latvijā dzīvojošos par notikumiem aiz dzelzs priekškara, savukārt Rietumu prese uzzināja par situāciju okupētajā Latvijā.

Sākoties Atmodai, trimdas latvieši palīdzēja izveidot Ārlietu ministriju un organizēt tikšanās ar rietumvalstu politiķiem. PBLA daudz darījusi, lai Latviju uzņemtu NATO.

Valdības pārstāvji trešdien pateicās apvienībai par atbalstu un saiknes stiprināšanu ar latviešu diasporu un aicināja to arī turpmāk aktīvi aizstāvēt Latvijas intereses pasaulē.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti