PBK un «Autoradio Rēzekne» sodīti par neobjektīvu Ukrainas notikumu atspoguļošanu

SIA „Pirmais Baltijas kanāls” (PBK) un SIA „Autoradio Rēzekne” tika piemēroti sodi par vienpusējas, neobjektīvas informācijas sniegšanu televīzijas programmā „Pirmais Baltijas kanāls” par notikumiem Ukrainā. Šādu lēmumu ceturtdien pieņēma Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP).

Kā informēja NEPLP, "Pirmajam Baltijas kanālam" piemērots 3600 eiro sods. To nosakot esot ņemts vērā, ka PBK ir pārrobežu programma un pēdējā gada laikā jau vairākkārt sodīta par šādiem pārkāpumiem.

Tāpat par neobjektīvas informācijas sniegšanu par notikumiem Ukrainā ir sodīts SIA „Autoradio Rēzekne”, kam piemērots 700 eiro. Šajā gadījumā soda apmēra noteikšanā esot ņemts vērā pārkāpēja materiālais stāvoklis, tas ka SIA „Autoradio Rēzekne” iepriekš nav bijusi sodīta, kā arī tas, ka „Autoradio Rēzekne” ir reģionālā programma un tiek izplatīta salīdzinoši nelielā teritorijā.

Jau iepriekš NEPLP veiktais monitorings parādījis, ka "Pirmajā Baltijas kanālā" retranslētais Krievijas 1. kanāla raidījums “Vremja”, martā, stāstot par notikumiem Ukrainā, esot bijis vienpusīgs un neobjektīvs. NEPLP par šiem sižetiem sākusi administratīvo pārkāpumu lietu.

Vēlāk mediju uzraugs sodīja PBK par mediju likuma pārkāpumiem - par neobjektīvu informāciju un vienpusēju viedokli par notikumiem Ukrainā, kā arī par apraides atļaujas pārkāpumiem, piemērojot maksimālo naudas sodu – 3600 eiro.

Tāpat ziņots, ka aprīlī NEPLP liedza uz trīs mēnešiem Latvijā retranslēt kanālu „RTR Rossija”. Vairākos „Rossija RTR" ziņu un citos raidījumos no 2.  līdz 17.martam NEPLP konstatēja, ka notikumi atspoguļoti ļoti tendenciozi un tiek interpretēti atbilstoši Krievijas Federācijas ārpolitikas pamatnostādnēm, attaisnojot pret suverēnu valsti vērstu militāru agresiju, kuru ir nosodījušas lielākā daļa pasaules demokrātisko valstu. Ziņu sižetos dominē viedoklis, ka pretēji starptautisko tiesību normām Krievijas Federācijas prezidentam ir visas tiesības ievest Ukrainā karaspēku, lai aizsargātu krievvalodīgos iedzīvotājus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt