PBK īpašnieks «Baltijas mediju alianse» pārtrauks vietējā satura ražošanu

Pirmā Baltijas kanāla (PBK) īpašnieks "Baltijas mediju alianse" no 20. marta pārtrauks vietējā satura ražošanu, ieskaitot ikdienas ziņu raidījumu “Latvijas laiks”, informēja uzņēmumā. Tāpat ēterā vairs nebūs pieejami arī citi Latvijā veidotie autorraidījumi - “Aiz kadra” un “Piecas kapeikas”, kā arī “Igaunijas ziņas”.

"Baltijas mediju alianse" to skaidro ar nesamērīgo ekonomisko spiedienu no valsts un tiesībsargājošo institūciju puses pret mediju grupas uzņēmumiem, tostarp komerctelevīzijas kanālu Latvijā – PBK.

Uzņēmumā skaidroja, ka raidījums “Latvijas laiks” pilnībā tika veidots par pašas mediju grupas nopelnītajiem līdzekļiem, nodrošinot notikumu atspoguļojumu krievu valodā. Latvijas ziņu raidījumu vidējā auditorija 2019. gadā bija 96 000 skatītāju.

"Diemžēl jau minētais spiediens, kas īpaši pastiprinājās pēdējo nedēļu laikā un bija vērsts tieši pret grupas Latvijas mediju uzņēmumiem, piespieda pieņemt lēmumu pārtraukt vietējā satura ražošanu," paziņojumā medijiem raksta "Baltijas mediju alianse".

Mediju grupā norādīja, ka tas ir liels darba devējs un nodokļu maksātājs Latvijā. Par 2019. gadu "Baltijas mediju alianse" Latvijas valsts kasē ir samaksājusi nodokļos vairāk nekā 3,8 miljonus eiro.

"Respektējot valsts institūciju pienākumu uzraudzīt likumu ievērošanu, vēlamies atzīmēt, ka tomēr nesamērīga ietekmes izmantošana kaitē ne tikai saimnieciskajai darbībai, bet arī diskreditē visu ideju par cīņu par tīru Latvijas ekonomisko un tiesisko telpu un kaitē valsts ekonomikai, vārda brīvībai un cilvēktiesībām," teikts ceturtdienas vakarā izplatītajā paziņojumā.

"Baltijas mediju alianses" grupas mārketinga vadītāja Sindija Frīdenberga norāda, ka izmaiņas attiecas tikai uz pašu finansēto produktu ražošanu.

"PBK turpina savu darbību un piedāvā saviem skatītājiem ļoti daudzveidīgu programmu. Mums ir sāpīgi, ka ārēji radītie apstākļi neļauj mums nodrošināt žurnālistu darbu. Ziņu izlaidums "Latvijas laiks" PBK ēterā bija kopš 2004. gada, un ziņu dienestu veido vairāk nekā 30 cilvēku profesionāla komanda, kura spēja radīt interesi skatītājos par notikumiem valstī, kurā dzīvo viņi un  viņu bērni. Ziņu izlaidumi bija svarīgi skatītāju ikdienai, lai sekotu līdzi notikumiem valstī un būtu informēti par pieņemtajiem politiskajiem un ekonomiskajiem lēmumiem valstī. Mēs gribam pateikt lielu paldies Ziņu dienesta darbiniekiem par lojalitāti un atbalstu šajos 16 gados," raksta Frīdenberga.

"Visu šo 16 gadu laikā galvenais kritērijs Ziņu dienesta darbā bija skatītāju interese un tas, kā parādīt notiekošo valstī. PBK ziņu dienesta un programmas "Latvijas laiks" 16 darbības gados ziņu redakcija nav saņēmusi nevienu pretenziju vai aizrādījumu attiecībā par saturu un izplatīto informāciju, kuras dēļ būtu risks apturēt ziņu darbu. Diemžēl, izvērtējot visus iespējamos variantus, mums ir jāatzīst, ka vietējā satura ražošana pašreizējos apstākļos nav iespējama. Tāpēc tagad mēs varam maksimāli cienīgi nostrādāt atlikušās nedēļas un pateikties kolēģiem, kuri bija un ir šīs komandas pamats, visiem mediju grupas kolēģiem un - pats galvenais - mūsu skatītājiem. Mēs lepojamies, ka mēs bijām kopā ar jums šos 16 gadus," savukārt saka PBK Ziņu dienesta direktore Jūlija Pirogova.

KONTEKSTS:

Latvijas Televīzija jau iepriekš vēstīja, ka tiks likvidēts PBK Ziņu dienests, bet uzņēmumā to neapstiprināja.

Februāra sākumā LTV raidījums "De facto" ziņoja, ka Valsts drošības dienesta kratīšanas "Pirmā Baltijas kanāla" īpašnieka birojā saistītas ar darījumiem, kuros ar finanšu resursiem nodrošināts Krievijas prezidenta Vladimira Putina paziņa, miljardieris Jurijs Kovaļčuks. Viņš jau gandrīz sešus gadus atrodas Eiropas Savienības (ES) sankciju sarakstā, bet mediju uzraugs skaidro, ka viņa saistība ar Krievijas televīzijas kanāliem pierādīta tikai nesen.

Novembrī Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) aizliedza “Pirmā Baltijas kanāla” īpašniekam “Baltijas mediju alianse” pārraidīt deviņus Krievijas kanālus, jo aiz tiem kā patiesais labuma guvējs stāv Kovaļčuks.

Noprotams, ka ar pierādījumiem palīdzējis Valsts drošības dienests, kurš mēnesi vēlāk sāka kriminālprocesu pret “Baltijas mediju aliansi” par ES sankciju pārkāpšanu. “De facto” zināms, ka lietā par aizdomās turamajiem atzīti “Baltijas mediju alianses” līdzīpašnieks Oļegs Solodovs un juridiskās daļas vadītājs Sergejs Kārītis. Abi aizturēti un vēlāk atbrīvoti. 

“Baltijas mediju alianse” apstrīdējusi vairāku Krievijas telekanālu pārraidīšanas aizliegumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti