Panorāma

Panorāma

Panorāma

Pētījums: Krievijas provokācijām Latvijā nav plaša atbalsta

Cigarešu ražošanas iekārtas lietā vainīgos neatrod

Pazudušās cigarešu ražošanas iekārtas lietā vainīgos neatrod

Lietā par cigarešu ražošanas līnijas pazušanu no tabakas ražotnes Rīgā vainīgie nav atrasti. Pēc premjera Māra Kučinska (Zaļu un Zemnieku savienība) rezolūcijas Valsts policijā un Muitas policijā sāka iekšējās izmeklēšanas, bet iestādes turpina saskatīt nevis savas, bet otra kļūdas, ziņoja LTV raidījums “De facto”.  

Kopš Valsts ieņēmumu dienests (VID) 2014.gadā nosūtīja Valsts policijai materiālus par pārkāpumiem cigarešu ražotnē “Juriga”, pagāja vairākas nedēļas, kamēr tur ieradās policisti. Pa to laiku bija pazudusi cigarešu ražošanas iekārta - pierādījums, kas varētu apstiprināt vai noliegt aizdomas, ka Terēzes ielā 1 ražoti nelikumīgi smēķi Eiropas tirgum.

No izmeklēšanas materiāliem izriet, ka ražošanas iekārta izvesta, iespējams, dienu pirms policijas ierašanās, liecina “De facto” rīcībā esošā informācija.

“Juriga” darbinieks Vadims Bondarevskis liecināja, ka iekārtas izvedusi iekārtu īpašniece – Bondarevskim piederoša firma “I.T.S.”. Tieši Bondarevskim VID pret parakstu bija atstājis iekārtas pieskatīt. 

Izmeklējot lietu pusotru gadu, Rīgas reģiona policijai aizdomās turamo nav. Nav arī ziņu, ar kādu transportlīdzekli un kur iekārtas izvestas. 

“Iestājies zināms strupceļš,” saka virsprokurors Armīns Meisters.

Ar viņa lēmumu izmeklēšana nodota VID Muitas policijai, kas savulaik pati izmeklēšanu neveica, bet materiālus pārsūtīja Rīgas reģionam.

Ministru prezidents Kučinskis prasīja paskaidrojumus. Iestādes pēc iekšējām pārbaudēm savās rindās vainīgos neredz.   

Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis apgalvo, ka policijai VID nesniedza pietiekoši detalizētu informāciju par iespējamo noziegumu. Policijai sākotnēji bijušas ziņas tikai par aizturētu cigarešu kravu, nevis ražošanas iekārtām. Pierādījuma pazušanu policisti konstatējuši tikai tad, kad ieradušies ārvalstu eksperti, lai veiktu iekārtas ekspertīzi.

“[Policijas] darbinieks nezināja daudz ko. (..) Es neesmu tāda līmeņa vadītājs, ka es tagad viņu sodīšu, ka viņš nezināja,” uz jautājumu, vai kādam no policijas būtu jāuzņemas atbildība, saka Ķuzis.  

Ķuzis nemin darbinieka vārdu, bet izmeklēšanu lietā bija sākusi inspektore Irina Sisojeva.

Arī Ieņēmumu dienestā atbildīgo par pierādījumu pazušanu nav.

“Īsais kopsavilkums - Muitas policijas darbinieku rīcībā pārkāpumi netika saskatīti. Atbilstoši praksei un likuma garam esam rīkojušies. Mēs izbeidzām lietvedību un nodevām Valsts policijai pēc piekritības,” saka VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone.

Turpretim par to, ka Muitas policijai pašai bija jāsāk izmeklēšana, pārliecināts par lietu atbildīgais virsprokurors Meisters. Viņš atzīmē, ka šajā lielā “vainīga nav tikai viena puse, tas ir iestāžu kopdarbs”.

Finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu (ZZS) VID pārbaudes ziņojums īsti neapmierina. Viņa tuvākajā laikā plāno tikties ar iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski (“Vienotība”), lai nonāktu pie kopīga redzējuma. 

“Ja VID darbinieki tiešām nav vainīgi, es viņus aizstāvēšu, bet ja tā ir bumbiņas mētāšana, lai pasargātu sevi, tas nav pieņemami,” saka ministre.

“De facto” iepriekš vēstīja, ka 2014.gada rudenī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas policijas darbinieki apturēja smago mašīnu, kas bija pilna ar cigaretēm. Paciņās bez akcīzes markām atrada vairāk nekā septiņus miljonus smēķu. Šoferis atzina, ka mašīna piekrauta Rīgā, Terēzes ielā 1, licencētā cigarešu ražotnē SIA “Juriga”. Muitas policija nosūtīja lietu pēc piekritības Valsts policijai. Taču, kad tā ieradās, adresē vairs nebija atrodama cigarešu ražošanas līnija.

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers šajā lietā saskatīja neprofesionālu rīcību no Muitas policijas puses un bezdarbību no Rīgas reģiona policijas puses.

7 komentāri
kā parasti
Ja televīzija atradīs, tad būs. Visi citi neviens neko nezina.
Divaini
Butu ja tiktu atrasti ,parasti jau zaglis zagli neatradis !
aija
ne raks ne bus viss sen jau ir nolidzinats un aizmirsts ta jau pie mums latvija notiek pazud miljoni vainigo nau tikai miljonari ka senes pec lietus ir paradijusies ar vien vairak
Uto
Kā nevar atrast ? Divu nozieguma ldzdalibnieku vardi taču ir zināmi ,tie ir vid un bondarevskis ! Vajag tikai rakt !
Nu re
Staļins vai Putins atrastu.
Sipols
Valsts noziedznieki darbibā !
.).
bet loģiski...
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti