Pazudušais drons joprojām nav atrasts

Aizvadītajā naktī, no pirmdienas plkst.22 līdz otrdienas plkst.7, saņemti desmit ziņojumi par aizdomīgiem lidojošiem objektiem, tomēr nevienā gadījumā nav apstiprinājies, ka redzētais objekts ir sestdien "noklīdušais" SIA "UAVFactory" drons, informēja Civilās aviācijas aģentūras (CAA) Ārkārtas situāciju un komunikācijas vadītājs Aivis Vincevs.

Līdz ar to arvien ticamāka kļūst versija, ka pazudušais bezpilota gaisa kuģis jau varētu būt nolaidies uz zemes, sacīja CAA pārstāvis.

Tomēr, ņemot vērā, ka teorētiski degvielas šim dronam varētu pietikt vēl līdz otrdienas plkst.19.10, meklēšanas darbi tiks turpināti līdz pat vakaram, stāstīja Vincevs, piebilstot, ka arī visu nakti lidaparāta meklēšanas vienība bija gatava izbraukt uz notikuma vietu un pārtvert bezpilota lidaparātu, ja apstiprinātos, ka tas joprojām atrodas gaisā.

Otrdien viena privātā lidmašīna būs gatavības režīmā, lai drona atrašanas gadījumā pietuvotos tam un pārņemtu lidaparāta vadību, ja tas vēl būs gaisā.

Vienlaikus arī Nacionālie bruņotie spēki turpinās sniegt savu atbalstu meklēšanā un gadījumā, ja tiks konstatēta drona atrašanās vieta, tā pārtveršanai tiks pacelts helikopters.

Savukārt astoņas meklēšanas vienības būs Rīgā un tās apkārtnē ar gatavību pārņemt drona vadību no zemes, ja tas pietuvosies Rīgai, pastāstīja Vincevs.

CAA atgādina, ka, joprojām ir spēkā ierobežojums augstumā līdz 1950 metriem izmantot Latvijas gaisa telpu tiem civilās aviācijas gaisa kuģiem, kuri lidojumus veic saskaņā ar instrumentālajiem lidojumu noteikumiem.

Lidosta "Rīga" turpina strādāt un apkalpo gaisa kuģus, kuri lidojumus veic saskaņā ar vizuālo lidojumu noteikumiem.

Vincevs Latvijas Radio pastāstīja, ka CAA vēlas iegūt šo dronu, lai varētu veikt izmeklēšanu un noskaidrot, kāpēc tam atslēdzās vadības sistēma un GPS raidītājs, tāpēc aģentūra turpinās sekot līdzi informācijai, līdz drons tiks atrasts.  

Aivis Vincevs: Par “noklīdušā” drona meklēšanu
00:00 / 01:07
Lejuplādēt

Pazudušais bezpilota lidaparāts pieder SIA "UAVFactory", un sakari ar dronu tika zaudēti sestdien notikuša testa lidojuma laikā. Uzņēmuma pārstāvis Jevgenijs Šiļņikovs apstiprināja, ka gaisa kuģis var lidot līdz 90 stundām, kā arī piebilda, ka tā planēšana orbītā ir atkarīga no vēja.

"UAVFactory" valdes priekšsēdētājs un līdzīpašnieks Konstantīns Popiks raidījumam "TV3 Ziņas" atklāja, ka konkrētais drons tika testēts nolūkā pārbaudīt tā lidošanas ilguma spējas, kas varētu pārsniegt līdzšinējo pasaules rekordu.

"Tas ir eksperimentāls prototips jaunam produktam. Tas ir ļoti "advancēts" lidaparāts, jaunas paaudzes, speciālam pielietojumam. Protams, ir elektronika un GPS. Kas notika nepareizi, nevaram komentēt, lai to 100% pateiktu, vajag veikt izmeklēšanu," sacīja Popiks.

Viņš pastāstīja, ka "noklīdušais" drons ir aprīkots ar drošības sistēmu, kas lidaparātu automātiski nosēdina pirms degvielas izbeigšanās.

"Konkrētais tests bija vērsts uz to, lai notestētu maksimālo iespējamo lidošanas spēju. Arī bija plānots pārsniegt pasaules rekordu. Tas bija tam domāts lidojums," "TV3 Ziņām" skaidroja "UAVFactory" vadītājs.

Aptuveni 25 kilogramus smagā lidaparāta pārvietošanās ātrums varētu būt ap 70 kilometriem stundā.

Iedzīvotāji, kuri gaisā pamana 5,5 metrus plato un 3,5 metrus garo bezpilota lidaparātu, tiek lūgti nekavējoties sazināties ar Aviācijas meklēšanas un glābšanas koordinācijas centru pa tālruņiem 29 337 238 vai 65 703 988.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti