Panorāma

Panorāma

Panorāma

«Tautas Panorāma» Valkā

PMLP izsūta paziņojumus

Paziņojumi iedzīvotājiem par Eiroparlamenta vēlēšanām izmaksās pusmiljonu eiro

Līdz Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām palikuši divarpus mēneši, un Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) norit aktīvi sagatavošanās darbi. Šoreiz katrs balsstiesīgais pilsonis ir reģistrēts noteiktajā vēlēšanu iecirknī. Paziņojums par šo iecirkni un iespēju to mainīt uz kādu citu Latvijā vai ārvalstīs, visiem vēlētājiem tiks nosūtīts nākamnedēļ. Šo paziņojumu sagatavošana un nosūtīšana valstij izmaksās vairāk nekā 0,5 miljonus eiro.

Paziņojumi par Eiroparlamenta vēlēšanām izmaksās pusmiljonu eiroElla Semjonova
  Pagājušajā nedēļā sākusies deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana. Nākamnedēļ sekos otrais solis – vēlētāju informēšana, kurā vēlēšanu iecirknī viņi ir reģistrēti, stāsta Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) preses sekretārs Ģirts Pommers.

   

  "Nākamajā nedēļā Latvijas iedzīvotāji šo paziņojumu saņems savā deklarētajā dzīvesvietā.

  Kopumā mēs nosūtīsim 1,38 miljonus paziņojumu. Šim paziņojumam ir tikai informatīvs raksturs, tas nav obligāti jāsaglabā līdz vēlēšanām.

  Balsošanas dokuments Eiroparlamenta vēlēšanās ir pase un personas apliecība," teica Pommers.

  Šo paziņojumu sagatavošana un nosūtīšana izmaksās valstij izmaksās aptuveni 532 000 eiro. Vēstulēs iedzīvotājiem sniegs informāciju gan par reģistrēto iecirkni, gan par iespēju to mainīt. Elektroniski to var darīt jau tagad PMLP mājaslapā. Nomainīt iecirkni tiešsaistē var, apstiprinot savu identitāti ar e-paraksta vai internetbankas palīdzību.

  "Ja pašvaldību vēlēšanās mums bija iespēja mainīt uz jebkuru citu iecirkni pašvaldības teritorijā vai uz citu pašvaldību pie nosacījuma, ka tur atrodas nekustamais īpašums, tad šobrīd nekādu nosacījumu nav. Uz jebkuru iecirkni, kurā būs cilvēks 25. maijā [Eiropas Parlamenta vēlēšanu dienā], viņš var lūgt nomainīt, tai skaitā uz ārzemēm un no ārzemēm," sacīja CVK vadītājs Arnis Cimdars.

  Izmaiņas varēs pieteikt līdz 7. maijam. Līdz šim datumam ir jāreģistrējas arī visiem tiem vēlētājiem, kuri vēlas paust savu politisko gribu, atrodoties ārvalstīs. Arī to iespējams darīt PMLP mājaslapā.

  Šiem vēlētājiem ir divas iespējas: pirmā – balsot pa pastu. Tad līdz aprīļa vidum ir jāpaziņo, uz kādu adresi sūtīt vēlēšanu materiālus. Pieteikt varēs arī internetā. Otrā iespēja – balsot vēlēšanu iecirknī ārvalstīs.

  Šobrīd tiek plānots, ka Latvijas diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās ārzemēs tiks izveidoti aptuveni 45 vēlēšanu iecirkņi.

  "Tātad pamatvariants ir balsošana vēlēšanu dienā 25. maijā no plkst. 7 rītā līdz 20 vakarā savā vēlēšanu iecirknī, bet varam brīvi šo iespēju mainīt uz jebkuru citu iecirkni," stāstīja Cimdars.

  Politiskā konkurence šajās vēlēšanās solās būt visai karsta. Par potenciālo sarakstu skaitu stāsta CVK sekretārs Ritvars Eglājs: "Pieteikušies gatavot kandidātu sarakstus un saņēmuši rekvizītus to gatavošanai lietojumprogrammā ir 16 politiskie spēki, kas ir tikpat daudz, cik pagājušogad Saeimas vēlēšanās. Protams, pa šo laiku pārmaiņas ir notikušas partiju reģistrā – vai nosaukums mainīts vai kas nopietnāks noticis, bet skaits šobrīd ir tāds pats kā Saeimas vēlēšanās."

  Arī EP vēlēšanās būs iespēja nobalsot iepriekš. Tāda iespēja būs trīs dienas pirms vēlēšanu dienas.

  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti