Pazeminātais ūdens līmenis Kokneses pusē atsedzis neparastas ainavas Daugavas un Pērses krastos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Līdz ar ūdenslīmeņa pazemināšanu Pļaviņu HES ūdenskrātuvē par gandrīz trim metriem  Daugavas un Pērses krastos atklājušās reti redzamas ainavas – dolomīta ieži, kas pirms Daugavas appludināšanas veidoja vairākus desmitus metru augstas klintis upes krastos.

Ūdens līmenis būs pazemināts līdz 11. augustam. Kokneses tūrisma informācijas centrā apskatāmas fotogrāfijas un makets, kā izskatījās Pērses un Daugavas apkārtne pagājušā gadsimta 20. - 30. gados. Tik tālu, kā pašlaik, ūdens līmenis tiek pazemināts vien reizi pāris gados.

Kokneses Tūrisma informācijas centra konsultante Lauma Āre
00:00 / 00:29
Lejuplādēt

„Koknesē tagad ir ierīkota skaista atpūtas vieta, un no tās pašlaik var redzēt kādreizējās koku alejas nozāģēto koku saknes. No Likteņdārza skatu terases savukārt upē var redzēt nelielu kaudzīti, kur kādreiz bija pasakaini skaista pareizticīgo baznīca.

Neierastā veidā atklājas arī Kokneses viduslaiku pilsdrupu stiprinātie mūri, ko parasti ūdens apskalo līdz pašiem pamatiem.

Ir skaisti vērot šos skatus no upes puses, un Koknesē ir divi kuģīši - "Vīgante" un vikingu liellaiva "Nameisis". Tur gan vienmēr ir iepriekš jāpiesakās, bet ir ļoti interesants kapteiņa stāstījums, un šajās dienās viņi arī īpaši pieved un parāda tās vietas, kas ir atklājušās, kur parasti virspusē ir ūdens,” pastāstīja Kokneses Tūrisma informācijas centra konsultante Lauma Āre.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti