Pavļuts: «Kustībai «Par!»» 14. Saeimas vēlēšanas būs svarīgākās

Partijai "Kustība "Par!"" 14.Saeimas vēlēšanas būs svarīgākās, tā šodien, atklājot partijas biedru sasaukto kongresu, uzsvēra partijas valdes priekšsēdētājs, veselības ministrs Daniels Pavļuts (Attīstībai/Par! (AP)).

Viņš norādīja, ka partijai esot liels uzdevums un atbildība pierādīt sev un saviem vēlētājiem, ka "Kustība "Par!"" ir paliekoša parādība uz Latvijas politiskās skatuves, turpinot aizstāvēt un iedzīvināt modernu un taisnīgu pārmaiņu idejas.

"Mēs esam bijusi veiksmīga politiska organizācija. Mēs esam pierādījuši sevi darbos, neraugoties uz to, kādas krīzes ir nākušas mūsu ceļā, mēs esam parādījuši sevi kā varošus krīzes vadītājus," apgalvoja Pavļuts.

Politiķis uzsvēra, ka ir pārvarēti vairāki Covid-19 pandēmijas viļņi, ir tikts galā ar hibrīdkrīzi uz Latvijas-Baltkrievijas robežas. Pavļuts lepojās ar iekšlietu ministres Marijas Golubevas (AP) darbu, ko viņa veic Ukrainas bēgļu labā, kā arī apvienības ministru ieguldījumu Latvijas drošībai.

Viņš pauda uzskatu, ka partijas deputāti pašvaldībās veido labākas vietvaras, rūpējas par Ukrainas civiliedzīvotājiem, kā arī Saeimas deputāti, neskatoties uz salīdzinoši nelielo skaitu, spēj panākt būtiskas pārmaiņas Latvijas politikā, aizstāvot vērtības, cilvēktiesības un modernas pārmaiņas.

Pavļuts ir pārliecināts, ka partijai ir izdevies pierādīt savu politisko varēšanu un vēlētājs to esot novērtējis. Viņš lepojās, ka aptauju rezultātos "Kustība "Par!"" ir viena no stabilām politiskajām organizācijām, kuras tiktu ievēlētas nākamajā Saeimā. "Tā ir arī liela atbildība," atgādināja partijas līderis.

Ņemot vērā, ka kongresu sasaukuši partijas biedri, tas apliecinot, ka partijas iekšējā demokrātija, pēc pieciem gadiem kopš partijas dibināšanas, ir dzīva, pauda Pavļuts.

"Mums ir jārisina būtiski jautājumi par organizācijas turpmāko darbu, jāapspriež pieļautās kļūdas, taču mēs ar tām tiksim galā. Mēs mācāmies, mēs virzīsimies uz priekšu," solīja politiķis.

Pavļuts skaidroja, ka partija nav pašmērķis, bet gan līdzeklis, varas instruments, daļa no Latvijas demokrātijas pārvaldības arhitektūras. Viņš atzina, ka pašlaik nav pateicīgs darbs aizstāvēt sociāli liberālas vērtības, vienlīdzīgas tiesības, indivīda brīvības un pienākumus, cilvēktiesību aizsardzību, sociālo taisnīgumu, taču pāri visam - to, kas liberālismam ir svēts, - tolerance, iecietība, atvērtība pret dažādību, pret pārmaiņām.

Partijas līderis atgādināja, ka Eiropā notiek karš un no Austrumiem nāk melna tumsa, Krievijā ir atdzimis fašisms, tā īsteno genocīdu pret kaimiņu tautu.

"[Krievijas prezidenta Vladimira] Putina režīms metodiski, soli pa solim, ir iznīcinājis politisko opozīciju, tostarp fiziski, iznīcinājis un paverdzinājis brīvus medijus, apspiedis indivīda brīvības un mērķtiecīgi virza Krieviju Gulaga virzienā. Mums ir jācīnās pret šo tumsu," sacīja Pavļuts.

Politiķis uzsvēra, ka viņiem esot liela loma stabilizēt sabiedrību, palīdzēt vienot visus spēkus un resursus gan lai palīdzētu Ukrainai, gan, lai palīdzētu apkopot politiskos, sociālos un ekonomiskos spēkus uzvarai.

Partijas "Kustība ""Par!"" kongresā plānots diskutēt par izglītību, veselību, sabiedrības izturētspēju un spriest par uzdevumiem jaunajā ģeopolitiskajā situācijā, kad Krievijas diktatora Putina noziedzīgais režīms karo pret Ukrainu.

Pirmajā daļā paredzētas vairākas diskusijas. Sarunu par ceļiem uz modernu un konkurētspējīgu izglītību Latvijā vadīs profesors Vjačeslavs Kaščejevs, par veselību un sociālo aizsardzību nacionālajai drošībai vadīs partijas līderis, veselības ministrs Pavļuts un diskusiju par sabiedrības izturētspēju vadīs iekšlietu ministre Golubeva.

Kongresa otrajā daļā paredzētas partijas biedru debates par piemērotākajiem risinājumiem un nepieciešamajiem resursiem partijas mērķu sasniegšanai ceļā uz 14.Saeimas vēlēšanām. Tāpat paredzētas valdes locekļa vēlēšanas, jo viena vieta valdē palikusi vakanta pēc Rīgas mēra Mārtiņa Staķa izstāšanās no partijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt