Labrīt

LNMM būs skatāma apjomīga fotomākslas ekspozīcija. Tā aptvers četras desmitgades

Labrīt

Februāra nogalē būs pirmizrāde Andreja Verhoustinska filmai gleznotāju Birutu Delli

Pavļuts: Veselības ministrija sagatavojusi trīs pakāpju plānu Covid ieobežojumu atcelšanai

Pavļuts: Izskanējušās bažas par Covid-19 testu efektivitāti ir «pārpratums»

Latvijā izskanējušās bažas, ka "Singclean" Covid-19 ātrie antigēnu testi varētu būt neefektīvi, ir "pārpratums un preses pīle", to Latvijas Radio raidījumā "Labrīt" sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts ("Attīstībai/Par!"), paužot pārliecību, ka šiem testiem var uzticēties.

"Cik es varu spriest no manā rīcībā esošas informācijas, tad šeit ir pilnīgs pārpratums. Jāsaka, ka šī būs laikam nosaucama par tādu kārtīgu un treknu preses pīli," sacīja veselības ministrs.

Viņš skaidroja, ka visus testus arī skolu vajadzībām Latvijā iepērk Valsts aizsardzības, loģistikas un iepirkumu centrs.

Konkrētiem testiem, par ko ir bažas, pēc ministra teiktā, ir veikta tā sauktā CE sertifikācija, tie atbilst noteiktajām jutīguma un efektivitātes prasībām.

"Cik man zināms, tad šīs nulles tabulā, kas tika rādītas kādā raidījumā, atspoguļo to, ka konkrētā Vācijas laboratorija šos testus nemaz vēl nebija testējusi un pārbaudījusi. Līdz ar to tās nulles atspoguļo, visticamāk, faktu, ka neviena pārbaude nav veikta," teica ministrs, paužot pārliecību, ka skolās lietotajiem Covid-19 ātrajiem antigēnu testiem var uzticēties.

KONTEKSTS:

Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma" pagājušajā nedēļā vēstīja, ka Paula Ērliha institūts Vācijā veicis pētījumu, salīdzinot dažādu ražotāju antigēna testus. Pētījumā pārbaudīti 245 ātrie antigēna testi un secināts, ka piektā daļa kvalitātes pārbaudījumu neiztur. Viens no Latvijā lietotajiem testiem "Hangzhou Singclean" visās pozīcijās ir novērtēts ar nulle procentu efektivitāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti