Dienas ziņas

Siguldā meklē iespējas līdzfinansēt ēdināšanu

Dienas ziņas

Straupē slēgs narkoloģisko slimnīcu

Pāvilostas molu pagarināšanu turpinās nākamgad

Pāvilostas mola pagarināšana ievilksies

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Novembra nogalē bija jābūt pabeigtiem Pāvilostas Dienvidu un Ziemeļu molu pagarināšanas būvdarbiem, kas būtu jauns impulss mazās ostas attīstībā. Nepiemērotie laika apstākļi vasarā, arī citi neparedzamie faktori traucējuši būvniekiem īstenot nozīmīgo projektu. Tagad tiek meklēti risinājumi, lai pusdarītie apjomīgie un sarežģītie būvniecības darbi nākamgad tomēr būtu pabeigti.

Šobrīd Pāvilostas ostā valda klusums. Par būvdarbiem liecina vien akmeņu kaudzes pie Dienvidu mola. Turpat netālu, Sakas upes grīvā, pamanāmas dzelzsbetona gremdkastes jeb veidņi molu pagarināšanai.

Līdz šim izgatavoti un Pāvilostā nogādāti aptuveni 80% būvmateriālu, sagatavota grunts, mēģinot uzsākt pirmā bloka montāžu. Darbi pašlaik ir pārtraukti, jo rudens un ziemas apstākļos tos nav iespējams turpināt.

"Viņi līdz pat septembrim strādāja, bet viņi vairāk sēdēja krastā, nevis strādāja. Vienkārši viņiem neļāva strādāt laika apstākļi. Būvnieki varēja darboties pie 0,5 metru viļņošanās. Tas nekas nav jūrā, bet tās kastes ir milzīgas, viņas šūpinās un pielaides ir mazas, lai tās nogremdētu," skaidroja Pāvilostas ostas valdes pārstāvis, domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons.

Pāvilostas molu pagarināšanu par nepilniem trim miljoniem eiro apņēmusies veikt viena no lielākajām būvfirmām Baltijā "Kauno tiltai". 

Līgums noslēgts pirms gada, savukārt darbu uzsākšana jau pavasarī aizkavējās par pāris mēnešiem. Tolaik visas cerības tika liktas uz labvēlīgiem laika apstākļiem vasarā, kas būtu vismaz 60 bezvēja dienas, taču diemžēl tas nepiepildījās.

"Ir laika apstākļu vaina, bet daļēji jāuzņemas vaina būvniekiem. Tomēr tā prakse, arī  tehnikas nebija līdz galam pārdomātas, ar kādām gribēja šo projektu realizēt," stāstīja Kristapsons.

"Varbūt to var izdarīt Rīgas jūras līcī, bet ne Pāvilostā. Jūra šeit ir savādāka nekā citās vietās. Līdz ar ko meklējam risinājumus, kā to var izdarīt," teica AS "Kauno tiltai" pārstāve.

Šobrīd būvnieki, neraugoties uz prāvajiem zaudējumiem projekta īstenošanā, tomēr ir apņēmušies turpināt darbu, piesaistot pieredzējušākus apakšuzņēmējus šādu hidrotehnisko būvju celtniecībā.

Panākta arī visu pušu vienošanās ar Lauku atbalsta dienestu par Eiropas Savienības fondu finansējuma līguma pagarinājumu uz vienu gadu.

"Mūsu nāciens pretī - ka mēs pagarinām to līgumu, jo mums mērķis ir jāsasniedz," piebilda Pāvilostas ostas valdes pārstāvis.

Plānots, ka Pāvilostas molu pagarināšanas būvdarbi atsāksies nākamā gada aprīlī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti