Pāvilostā uzbūvēto «māju-kuģi» sola ūdenī ielaist maija beigās

Pāvilostā jūras krastā uzbūvētās "mājas-kuģa" īpašnieks Argods Lūsiņš sola būvi ūdenī ielaist šā gada maija beigās, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums "Vides fakti".

Skandāls par "māju-kuģi" Pāvilostā sākās janvāra sākumā, kad laikraksts “Kursas laiks” uzrakstīja par atpūtas māju, kas tiesvedības procesā tika nodēvēta par kuģi. Objektu Pāvilostā sāka būvēt pirms pieciem gadiem. Pēc sākotnējās dokumentācijas tas ir būvniecībā esošs kuģis. Taču ekspluatācijā kā peldlīdzeklis tas nav nodots.

Viens no strīda galvenajiem punktiem – vai "māja-kuģis" atrodas uz valsts vai privātās zemes.

Pāvilostas novada domes vadītājs Uldis Kristapsons skaidroja: "Ir paprasīti gan Jūras Administrācijai dokumenti, lai atsūta projektu tehnisko, gan arī īpašniekam Argodam Lūsiņam, vai ir saskaņojums ar zemes īpašnieku, kas tajā laikā bija. Tajā 2011.gadā, bija valsts respektīvi. Tāpat arī Latvijas Mērniekam ir pasūtīta mērīšana, lai saprastu uz kura zemes gabala viņš atrodas, vai uz Lūsiņa vai uz valsts."

Valsts vides dienests no intervijas LTV raidījumam atteicās. Vairāk pastāstīt par notikušo klātienē piekrita īpašnieks Lūsiņš, kurš iepriekš par šo tēmu vairījās runāt.

Viņš atzina, ka "māja-kuģis" "tiešām varbūt neizskatās pēc kuģa tajā kuģa pierastā veidolā,

bet tam ir absolūtas peldspējas īpašības, absolūts piestātnes, tātad funkcionālā nodrošinājuma vajadzību izpildījums."

"Mēs esam uzaicinājuši vairākus mērniecības uzņēmumus, kas šo jautājumu pašlaik risina, veiks mērniecības instrumentālo procedūru (..)," teica Lūsiņš. "Tikko mēs iegūsim šo tiesisko iznomājuma aktu, tā mēs momentāli braucam, peldam uz turieni un cerams, ka varēsim iepriecināt republikas iedzīvotājus ar brīnišķīgu objektu brīnišķīgā vietā," klāstīja Lūsiņš.

Kā norāda īpašnieks, Lielupē jau vairāk nekā četrus gadus peldošā piestātne ir ne vien tieši tāda pati kā Pāvilostā, bet arī pildīs tieši tādas pašas funkcijas. Lai arī skaidri redzams, ka Lielupē esošā piestātne atrodas ūdenī, tomēr vizuāli abas būves vairāk izskatās pēc mājām.

"Pamati šai konstrukcijai nav, ir atbalsta veidojumi no grodiem, kas izlīdzina zemes faktisko augstuma starpību. Mēs neesam pieskārušies zemītei, lai veiktu kaut kādu planēšanu. Viņi stāv uz šiem paaugstinājumiem, kas līdzsvaro zemes reljefa dažādību šajā te, nav viņai pamatu," teica objekta īpašnieks.

Lūsiņš apgalvo, ka konstrukciju plānots ievietot ūdenī šā gada maija beigās.

Vides aktīvisti uztraucas vai netiks skarta un bojāta jūras piekraste. Lūsiņš norāda, ka par konstrukcijas pārvietošanu jau ir runāts ar lielākā celtņa Baltijā īpašniekiem, kuri tad arī veiks šo darbu. 

"Tā strēle viņiem ir ļoti, ļoti, ļoti augsta, tātad šeit apliks tās stropes, pacels, noliks tur un pēc tam noliks ūdenī. Nekādas pēdas pēc nedēļas tur vairs nebūs redzamas," pārliecināts Lūsiņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti