Dienas ziņas

Pastaigu vietās pieaug atkritumu kalni

Dienas ziņas

Vējš nodara postījumus arī ēkām

Kā Covid-19 krīze ietekmē Pāvilostu

Pāvilostā šopavasar neparasti agri rosība vasarnīcās un privātmājās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Ārkārtējās situācijas laikā daudzi pilsētu iedzīvotāji devušies uz laukiem vai mazpilsētām. Viens no galamērķiem ir arī Pāvilosta, kur šopavasar neparasti agri valda rosība vasarnīcās un privātmājās. Lai gan situācija ietekmē tūrisma, viesmīlības un ēdināšanas nozares, tomēr vairums pāvilostnieku ir optimisti, jo krīzi saredz kā iespēju ilgtermiņā.

Iebraucot Pāvilostā, reti var manīt kādu gājēju vai braucēju. Vietējie gan atzīst, ka tas esot mānīgs miers, jo tiklīdz siltākas dienas, arī cilvēku uz ielām un māju pagalmos netrūkstot. Pārsvarā tie esot tā sauktie vasaras rīdzinieki, kuri Pāvilostā parasti atpūšas jūlijā un augustā.

“Varam redzēt cilvēkus uz balkoniem, kur dzīvokļi iepriekšējās ziemas bija tukši. Tagad dzīvo šeit - vai pašizolējušies, vai atbraukuši strādāt attālināti,” stāsta pāvilostniece Irina Kurčanova.

“Rīdzinieki brauc, tā tas ir, bet, no vienas puses, arī viņus var saprast. Ja es būtu no Rīgas un man šeit būtu vasaras mājiņa un iespējas strādāt attālināti, iespējams, es arī šeit būtu,” spriež pāvilostniece Inga Leja.

Rīdzinieks Krists Marhilēvičs saka, ka Pāvilosta ir gluži kā laimes saliņa, kur daudz vieglāk pārdzīvot grūto periodu. Neraugoties uz to, ka šobrīd darba neesot, jaunietis cenšoties darīt citas lietas un domāt pozitīvi.

“Lielākoties mēģinu izbaudīt dīkstāves periodu, jūrā braukājoties un darot visādus mājas darbus un tās lietas, ko nevar pagūt vasarās, kad braucu šeit atpūsties.

Bet realitāte ir tāda, ka jāsāk domāt jaunas iespējas, kā turpmāk izdzīvot šādos apstākļos,” saka Krists.

Vietējie pāvilostnieki, protams, ar aizdomām skatās uz jebkuru iebraucēju, kas var būt potenciāls infekcijas avots. Pagaidām gan nekādi pārkāpumi no iebraucēju puses neesot fiksēti.

“Viņi tiešām godprātīgi dezinficē rokas, velk cimdiņus, ietur distances, jo neviens jau negrib būt ļaunais, tas, kurš atved. Miestiņš maziņš, ātri izskaitļos, kurš tas bija,” saka pāvilostnieks Ģirts Vagotiņš-Vagulis.

“Tā droši vien ir apzinīgākā daļa, kas šeit brauc. To pierāda karte, kad mēs vēl esam  tā baltā vieta, kur nav neviena saslimušā,” norāda Pāvilostas novada domes priekšsēdētājs Uldis Kristapsons.

Lai arī šopavasar Pāvilostā nepiestās ārzemju jahtas, arī ekskursantu grupas nebrauks, tomēr pāvilostnieki ir optimisti. “Ilgtermiņā tie vietējie rīdzinieki ved arī naudu uz šejieni. Viņi šeit dzīvo, iepērk pārtiku, un tādā mazā mērogā viņi stimulē mūsu ekonomiku.

Un varbūt viņi paliek par pāvilostniekiem, un ilgtermiņā Pāvilosta tikai iegūs no šādas situācijas,” saka Ģirts Vagotiņš-Vagulis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti